Rezultate te kerkimit per termin: +Tregtis

Total: 3721
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.884Z

Shqipëria rrit shkëmbimet tregtare me rajonin, Naço: Bilanci i tregtisë, ende negative

TIRANË- Shqipëria zgjeron hartën e shkëmbimeve tregtare, duke rritur import-eksportet me vendet e rajonit. Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Nasip Naco duke prezantuar prioritetet e marrëveshjes së tregtisë së lirë me rajonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.399Z

Lehtësimi i tregtisë me KosovënShqipëria miraton marrëveshjen

TIRANË - Shqipëria ka miratuar marrëveshjen për lehtësimin e tregtisë me Kosovën. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të qeverisë të drejtuar nga zv/kryeministri Niko Peleshi.Në mbështetje të nenit 100 të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.095Z

Rama: Një klimë e re për biznesinme Dhomën Amerikane të Tregtisë

TIRANË - Kryeministri në pritje për të marrë detyrën, Edi Rama ka reguar deri tani vetëm në Facebook dhe Twitter me një opinon konçiz lidhur me takimin me përfaqësues nga Dhoma Amerikane e Tregtisë dhe ambasadorin amerikan, Aleksand&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.670Z

Themelohet Dhoma Kombëtare e Tregtisë, Rama: Ide e re, për një realitet të ri

TIRANË-Me rastin e 15-vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur edhe themelimin e Dhomës Kombëtare të Tregtisë. Në një postim në Twitter ai shkruan se kjo është n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.575Z

Kosova drejt anëtarësimit në Organizatën Botërore të Tregtisë

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami ka vizituar Organizatën Botërore të Tregtisë me Seli në Gjenevë. Atje ka takuar zyrtarët e OBT me të cilët ka biseduar për anëtarësimin e Kosovës në këtë org

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.441Z

Izraeli nxit investimet në Shqipërisë shpejti, hap Dhomën e Tregtisë

TIRANE - Ambasada e Izraelit nëTiranë do të inagurojë së shpejti, hapjen e Dhomës sëTregtisë dhe Industrisë ndërmjet dy vendeve tona. Kjo shënon një ngjarje të rëndësishme në marrdhëniet midis Shqipërisë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.699Z

Dhoma Amerikane e Tregtisë:“Qeveria të na japë më shumë kohë për konsultim”

Sistemi i ri fiskal nuk është një çështje vëtëm per sipërmarrjet vendase, por edhe atyre të huajave duke marrë parsysh se operojmë në një treg të hapur dhe global. Për sa i përket, Dhomës Amerikane të Tregtis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama