Rezultate te kerkimit per termin: +Tregues

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.350Z

PS: "Xhaferi, tregues i paaftësisë së qeverisë"

Selia rozë reagoi dje pas deklaratës se ministrit të Kulturës, Ferdinand Xhaferi, për kthimin e eshtrave të Ismail Qemalit në Shqipëri. Zëdhënësja e selisë rozë, Armela Imeraj vuri në dukje se një deklaratë e tillë tregon paaftësinë e ministrit dhe të qeverisë. "Deklarata e Mini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.605Z

Topi: Zgjedhjet, tregues i stabilitetit

Presidenti i Republikes deklaron se zhvillimi i zgjedhjeve te drejta dhe te pakontensueshme do te jene nje tregues i qarte i stabilitetit te konsoliduar politik te vendit. Ne nje takim te zhvilluar sot ne Pallatin e Brigadave me Kongresmenin amerikan, Eliot Engel, presidenti Topi vleres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.178Z

Eksportet, me tregues mjaftë pozitivë

Sektori i eksporteve vazhdon që të ketë tregues mjaft pozitivë. Sipas drejtoreshës së Statistikave Ekonomike Elsa Dhuli, eksportet kanë pesuar një rritje me 7.5 përqind në muajin janar ndërkohë që importet kanë pësuar ulje. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.827Z

Berisha Urbanizimi tregues i zhvillimit

E merkure 21 Dhetor 2011 1649 KRYEMINISTRI SALI BERISHAMbledhja e qeverise dhe fjala e kryeministrit i eshte kushtuar urbanizimit te shoqerise shqiptare fakt ky qe doli pas publikimit te rezultateve te censusit. Duke zgjedhur te mos flase per problemet urbanistike dhe sociale qe levizja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.354Z

Shkodër, Basha: Debatet brendapartisë janë tregues i demokracisë

SHKODER- Nga Kuvendi Zgjedhor i demokratëve që po mbahet sot në Shkodër për zgjedhjen e kreut të ri të PD, Lulzim Basha është ndalur tek përplasjet brenda kësaj force politike. Kreu i PD i ka cilësuar përplasjet brenda partisë si “një tregues i demokracisë”, ndërsa ka th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.979Z

USAID: Ekonomia shqiptare ka tregues pozitiv

Tiranë, 15 prill, NOA- Institucionet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës që monitorojnë proceset ekonomike në vendin tonë vlerësojnë se qeveria shqiptare ka përmirësuar klimën për biznesin dhe se treguesit ekonomik janë pozitivë. Ky vlerësim është dhënë nga Drejtori i US

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.612Z

Berisha për kredinë e Durrës- Kukës: Tregues stabiliteti

Në mbledhjen e qeverise kryeministri Berisha i përgjigjet kritikave lidhur me kredinë e marrë për rrugën Durrës- Kukës. Kryeministri e cilësoi marrjen e saj si tregues të stabilitetit ekonomik në vend dhe besimit që tregjet financiare kanë tek ajo. TIRANE- Kryeministri Berisha i ë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama