Rezultate te kerkimit per termin: +Tregues

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.354Z

Shkodër, Basha: Debatet brendapartisë janë tregues i demokracisë

SHKODER- Nga Kuvendi Zgjedhor i demokratëve që po mbahet sot në Shkodër për zgjedhjen e kreut të ri të PD, Lulzim Basha është ndalur tek përplasjet brenda kësaj force politike. Kreu i PD i ka cilësuar përplasjet brenda partisë si “një tregues i demokracisë”, ndërsa ka th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.979Z

USAID: Ekonomia shqiptare ka tregues pozitiv

Tiranë, 15 prill, NOA- Institucionet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës që monitorojnë proceset ekonomike në vendin tonë vlerësojnë se qeveria shqiptare ka përmirësuar klimën për biznesin dhe se treguesit ekonomik janë pozitivë. Ky vlerësim është dhënë nga Drejtori i US

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.612Z

Berisha për kredinë e Durrës- Kukës: Tregues stabiliteti

Në mbledhjen e qeverise kryeministri Berisha i përgjigjet kritikave lidhur me kredinë e marrë për rrugën Durrës- Kukës. Kryeministri e cilësoi marrjen e saj si tregues të stabilitetit ekonomik në vend dhe besimit që tregjet financiare kanë tek ajo. TIRANE- Kryeministri Berisha i ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.623Z

Topi-Engel: Zgjedhjet, tregues stabiliteti

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka pritur dje kongresmenin amerikan, Eliot Engel. Gjatë bashkëbisedimit, kreu i shtetit shqiptar informoi kongresmenin amerikan në lidhje me ecurinë e reformave në vend, konkretisht mbi reformat kushtetuese, ato zgjedhore, në drejtësi, ekonomi, etj. Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.644Z

Hasting: Zgjedhjet tregues pozitiv për vendin

01/07/2009  Vlerësimi për procesin Ligjvënësi amerikan Alcee Hastings, bashkëkryetar i Komisionit për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë, i njohur edhe si Komisioni i Helsinkit, ishte në Shqipëri me grupin e vëzhguesve të zgjedhjeve dhe bëri një deklaratë lidhur me zgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.288Z

Berisha: Më shumë udhëtarë në Rinas, tregues i besimit ndaj Shqipërisë

Sali Berisha / foto arkiv Kryeministri Berisha tha sot se rritja e numrit të pasagjerëve në aeroportin e Rinasit është dëshmi e qartë e rritjes së besimit ndaj Shqipërisë. Duke folur në ceremoninë e organizuar me rastin e përfundimit të projektit të modernizimit të hapësirës ajrore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.259Z

OSBE: Zgjedhjet në Dibër, tregues për reformë zgjedhore tërësore

Procesi zgjedhor në Dibër është një tjetër tregues për një reformë zgjedhore tërësore. Kjo është deklarata e kreut në detyrë të Prezencës së OSBE-së, Robert Wilton, pas përfundimit të afateve për ankimime për zgjedhjet në Bashkinë e Dibrës që u zhvilluan më 11 shtator. Wi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama