Rezultate te kerkimit per termin: +Tritol

Meta: total 1000 / total_found 4081 / time 0.002 / keyword[0] tritol / docs[0] 4081 / hits[0] 6147 /
No Pic available
  • 2017-08-03

Japonia nuk u dorëzua nga bombat atomike, por nga Stalini

Fillimi i muajit gusht është i lidhur detyrimisht me dy data që janë përcaktuese në emërtimin e epokës që nisi pas vitit 1945: era bërthamore. Kjo pasi më 6 gusht dhe 9 gusht të vitit 1945, ShBA lëshoi dy bombat e para bërthamore në qytete japoneze të Hiroshimës dhe Nagasakit. Qindr

Projekti 613 që solli përbindëshat e detit në Shqipëri!
  • 2017-08-02

Projekti 613 që solli përbindëshat e detit në Shqipëri!

Dikur ato ishin krenaria e Flotës Luftarake Detare. Tashmë ato qëndrojnë si relikte në dokun e bazës së dikurshme, nga edhe e filluan historikun e tyre, në Bazën e Pashalimanit. Ato ishin tmerri i vendeve të NATO-s, në të ashtuquajturat vitet e Luftës së Ftohtë, ku veçse një nga kat

No Pic available
  • 2017-07-11

Dështon seanca ndaj Shullazit, pritej pyetja e 4 dëshmitarëve

Ka dështuar sërish seanca ndaj Emiljano Shullazit. Shkak është bërë mungesa e dy anëtarëve të turpit gjykues. Seanca e radhës është lënë për më datë 18 korrik, ndërsa në seancën e sotme pritej dëshmia e katër dëshmitarëve. Midis dëshmitarëve të thirrur është edhe ish-kry

Bulqizë, tritol makinës së biznesmenit të kromit
  • 2017-07-10

Bulqizë, tritol makinës së biznesmenit të kromit

Një automjet ka shpërthyer pas vendosjes së një lënde plasëse në pjesën e poshtme. Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Fushë-Bulqizë, rreth orës 03:40 të ditës së sotme, ku raportimi për një shpërthim u bë nga një telefonatë e ardhur në sallën operative të policisë së Bulqi

No Pic available
  • 2017-07-10

Tritol biznesmenit të kromit, dyshohet për shkak të konkurrencës

Shpërthimi i fuqishëm me tritol i makinës së biznesmenit të kromit në Fushë-Bulqizë mund të jetë për shkak të konkurrencës. Policia ka ngritur këtë pistë, pas marrjes në pyetje biznesmenin Faik Dedja 54 vjeç, makina e të cilit u hodh në erë mëngjesin e së hënës rreth orës 3

No Pic available
  • 2017-07-02

Eksploziv për herë të dytë 57-vjeçarit në Vlorë, autori një person i maskuar

Tritol për herë të dytë në objektin në pronësi të shtetasit Robert Mehmetaj 57 vjeç banues në lagjen “Lirim” të qytetit të Vlorës.  Mësohet se gjatë mëngjesit të sotëm 2:35  në banesën e këtij shtetasi ka shpërthyer një sasi eksplozivi. Fatmirësisht duke

Sekuestrohet 170 kg hashash dhe 37 kg tritol; 4 në pranga
  • 2017-06-30

Sekuestrohet 170 kg hashash dhe 37 kg tritol; 4 në pranga

Mbi 170 kg kanabis është sekuestruar nga Policia e Shkodrës në kuadër të operacionit të  koduar “Bibaj”. Gjithashtu policia raporton se ka sekuestruar tritol dhe vënë në pranga 4 persona. Pas informacioneve të grumbulluara në rrugë operative se në Lagjen Bibaj, të fshatit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama