Rezultate te kerkimit per termin: +Tritol

Meta: total 1000 / total_found 4081 / time 0.002 / keyword[0] tritol / docs[0] 4081 / hits[0] 6147 /
Atentati me tritol ndaj Lulzim Kullës, gjykata lë në burg 3 të arrestuarit
  • 2018-02-11

Atentati me tritol ndaj Lulzim Kullës, gjykata lë në burg 3 të arrestuarit

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg ndaj të arrestuarve të dyshuar për atentatit me tritol ndaj shtetasit Lulzim Kulla disa ditë më parë në Shkodër. Shtetasit Endri Çopja, Alger Lulaj dhe Serxho Teta u shoqëruar në gjykatë nën masa të rrepta. Të arrestuari

Grabisin një dyqan, policia iu gjen në banesë tritol
  • 2018-02-09

Grabisin një dyqan, policia iu gjen në banesë tritol

Dy të rinj nga Tropoja janë arrestuar, kanë vjedhur me anë të thyerjes një dyqan, ku kanë marrë një shumë të konsiderueshme parash dhe 80 steka cigaresh. Gjatë ditës së djeshme është bërë arrestimi i 22-vjeçarit Din Sylaj, banues në fshatin Kolgecaj dhe Bledar Gelaj, 23 vjeç, ba

Veliu në Shkodër pas operacione të fundit policore
  • 2018-02-09

Veliu në Shkodër pas operacione të fundit policore

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu zhvilloi sot një takim me strukturat e Drejtorisë së Policisë Shkodër. Gjatë takimit që pati me kryepolicin e Shkodrës, Gjovalin Loka, dhe drejtues të tjerë ai përshëndeti dy goditjet e fundit në kuadër të operacionit Forca

Elbasan, goditet grupi kriminal me tritol dhe armë, 8 të arrestuar
  • 2018-02-08

Elbasan, goditet grupi kriminal me tritol dhe armë, 8 të arrestuar

Policia e Elbasanit ka goditur mbrëmjen e sotme një grup kriminal me rrezikshmëri të lartë, në kuadër të operacionit Forca e Ligjit. Nga informacionet paraprake dyshohet se janë arrestuar 8 persona dhe operacioni ka zgjetur 6 orë, me asistencën e FNSH-së dhe forcave Renea. Personat e arr

Elbasan, zbardhen emrat e të arrestuarve me mina e municione
  • 2018-02-08

Elbasan, zbardhen emrat e të arrestuarve me mina e municione

Janë zbardhur emrat e 5 personave të arrestuar mbrëmjen e djeshme në Elbasan në kuadër të operacionit Forca e Ligjit. Burime bëjnë me dije se kanë rënë në pranga shtetasit Gazmor Kukla, Gerald Yzeillari, Edmond Abazi, Kristi Maxhari dhe Kristian Petani. Policia e Elbasanit goditi mbrëm

Fier, tritol për shembjen e dy godinave nga IKMT
  • 2018-02-04

Fier, tritol për shembjen e dy godinave nga IKMT

Plot 24 kg tritol u përdorën nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, për shembjen e dy objekteve në qytetin e Fierit. Hedhja në erë e godinave, njëra prej të cilave 4-katëshe, sipas IKMT-së i shërben rehabilitimit të lumit Gjanica. Vetëm javën e fundit, në qytetin e F

Kapet vrasësi i Kasmit dhe grupi kriminal. Ekzekutor, një ish-polic grek
  • 2018-02-02

Kapet vrasësi i Kasmit dhe grupi kriminal. Ekzekutor, një ish-polic grek

Autori i vrasjes së Devi Kasmit është arrestuar nga policia, e cila ka deklaruar se është goditur edhe grupi i strukturuar kriminal që qëndron pas këtij ekzekutimi Aurel Hoxhallari, i cili dyshohet si porositësi i vrasjes dhe organizatori i grupit kriminal është shpallur në kërkim nga p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama