Rezultate te kerkimit per termin: +Trump

Total: 6338
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.136Z

Meksikanët kundër Trump

Dhjetra mijëra persona në Meksikë i janë drejtuar rrugëve për të protestuar kundër politikave të emigracionit të presidentit Donald Trump dhe planit të tij për ndërtimin e një muri kufitar. Protestues në dhjetra qytete meksikane, të veshur në të bardha, kanë valëvitur flamuj meks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.321Z

Trump Jo privilegje emigranteve

brbrKandidati republikan per president te SHBA Donald Trump u eshte rikthyer komenteve per emigrantet Kesaj here ai eshte fokusuar tek perkujdesja e qeverisjes aktuale ndaj tyre duke theksuar se emigrantet e paligjshem po trajtohen me mire edhe se veteranet e luftes Trump ka paralajmeruar se gjerat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.478Z

Trump zemeron Kinen

var fbShare url httpvizionplusaltrump-zemeron-kinensize smallbrbrNje bisede telefonike mes presidentit te zgjedhur amerikan Donald Trump dhe homologes tajvaneze Tsai Ing-Wen ka shqetesuar Kinen Trump shkeli nje rregull te vendosur qe nga viti 1979 kur raportet diplomatike zyrtare u nderprene me syn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.022Z

Presidenti Trump kritikon Facebook

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kritikuar kompaninw Facebook dhe e ka cilësuar atë si anti-Trump. Reagimi i Presidentit ka ardhur pasi gjigandi Facebook kishte thënë se po përgatiste 3000 reklama për tia dorëzuar hetuesve në kongres, që me gjasë ishin të porositura nga Rusia, gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.499Z

Trump sulmon Kinën

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka sulmuar Kinën për politikat e saj monetare dhe veprimtarinë në Detin e Kinës Jugore. Vetëm javën e kaluar, Trump rrezikoi marrëdhëniet diplomatike mes vendeve, për shkak të telefonatës së tij me presidenten e Taivanit, një lëvizje e paprecedent p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.922Z

Trump-Clinton: 3-1

Nga Eduard Zaloshnja Pasi mediat kryesore amerikane shpallën fituesin e zgjedhjeve të 8 nëntorit, shumica e analizave mediatike kudo në botë u përqendruan në drejtimin që do të marrin punët e SHBA-së dhe të botës, për vetë rëndësinë e pazëvendësueshme që ka ky vend në sken

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.812Z

Trump bojkoton debatin televiziv

brbrKa qene nder kandidatet republikane qe kane ngjallur me shume debate gjate fushates se deritanishme elektorale per president te SHBA por Donald Trump ka vendosur ta bojkotoje debatin e fundit televiziv Shkak eshte bere perplasja me moderatoren e Fox News ne debatin e pare gushtin e kaluar dhe t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama