Rezultate te kerkimit per termin: +Trump

Total: 6338
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.022Z

Presidenti Trump kritikon Facebook

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kritikuar kompaninw Facebook dhe e ka cilësuar atë si anti-Trump. Reagimi i Presidentit ka ardhur pasi gjigandi Facebook kishte thënë se po përgatiste 3000 reklama për tia dorëzuar hetuesve në kongres, që me gjasë ishin të porositura nga Rusia, gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.499Z

Trump sulmon Kinën

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka sulmuar Kinën për politikat e saj monetare dhe veprimtarinë në Detin e Kinës Jugore. Vetëm javën e kaluar, Trump rrezikoi marrëdhëniet diplomatike mes vendeve, për shkak të telefonatës së tij me presidenten e Taivanit, një lëvizje e paprecedent p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.922Z

Trump-Clinton: 3-1

Nga Eduard Zaloshnja Pasi mediat kryesore amerikane shpallën fituesin e zgjedhjeve të 8 nëntorit, shumica e analizave mediatike kudo në botë u përqendruan në drejtimin që do të marrin punët e SHBA-së dhe të botës, për vetë rëndësinë e pazëvendësueshme që ka ky vend në sken

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.812Z

Trump bojkoton debatin televiziv

brbrKa qene nder kandidatet republikane qe kane ngjallur me shume debate gjate fushates se deritanishme elektorale per president te SHBA por Donald Trump ka vendosur ta bojkotoje debatin e fundit televiziv Shkak eshte bere perplasja me moderatoren e Fox News ne debatin e pare gushtin e kaluar dhe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.272Z

Trump mbron dhëndrin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka treguar mbështetje për dhëndrin e tij, Jared Kushner, në një kohë kur ky i fundit është nën hetim mbi dyshimet se është përpjekur që të krijojë një linjë sekrete komunikimi me Moskën. Në një deklaratë me shkrim të dhënë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.338Z

Trump përçan republikanët

Biznesmeni nga New Yorku dhe figura e njohur e televizionit, Donald Trump, ka tërhequr kohët e fundit vëmendje të madhe në Shtetet e Bashkuara, pasi ka thënë se do të kandidojë vitin e ardhshëm, në përpjekje për të siguruar emërimin e Partisë Republikane për në zgjedhjet presidenci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.216Z

Kush është Donald Trump?

Për shumë kohë përpara se të kthehej në kandidatin aq të pagjasë presidencial të Partisë Republikane, Donald Trump ishte miliarderi më i famshëm e piktoresk i Amerikës. Pakkush do ta mendonte atëherë se njeriun me gojën pa fre një ditë, shumë pak do ta ndante nga Shtëpia e Bardh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama