Rezultate te kerkimit per termin: +Trump

Total: 6338
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.255Z

Çikago, tension në takimin elektoral të Donald Trump

Donald Trump është detyruar të anulojë një takim elektoral në Universitetin e Çikagos, pas tensionimit të situatës brenda hapësirave të këtij institucioni. Takimi ishte planifikuar për të premten në mbrëmje, por përplasjet mes atyre që përkrahnin miliarderin me grupin që ishin mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.719Z

Trump sanksione Iranit pas testimit të raketës balistike

Pak ditë pasi Irani testoi një raketë balistike, administrata Trump ka vendosur sanksione ndaj këtij vendi, të cilët prekin 13 individë dhe dhjetëra kompani. Lajmi është konfirmuar nga Departamenti Amerikan i Thesarit. Në deklaratën zyrtare, shkruhet se testimi i raketës balistike përb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.072Z

Trump në Izrael, thirrje për paqe me Palestinën

Paqja mes Izraelit dhe Palestinës është një mision i vështirë, por jo i pamundur, kështu është shprehur Presidenti amerikan, Donald Trump, gjatë konferencës së përbashkët për mediat me Kryeministrin izraelit, Benjamin Netaniahu. Lideri i Uashingtonit në fjalën e tij tha gjithashtu s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.213Z

Amerikanët zgjedhin presidentin e ri; Hillary Clinton apo Trump?

Miliona amerikanë po votojnë të martën për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit, që kulmon një fushatë të shoqëruar me shumë debate, mes demokrates Hillary Clinton dhe Republikanit Donald Trump. Clinton, ish Sekretarja amerikane Shtetit, e cila shpreson të zgjidhet presidentja e par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.588Z

Trump nuk do të heqë dorë nga bizneset kur të jetë president

Presidenti miliarder i zgjedhur në SHBA, Donald Trump deklaroi se ai nuk është  i detyruar ti ndërpresë lidhjet me perandorinë e tij të biznesit kur marrë detyrën e presidentit, më 20 janar. Një senator demokrat do të paraqesë një raport që i kërkon Trump të likuidojë asetet për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.153Z

Trump, me kapital të ri politik pas raportit për Russiagate-n

Presidenti Donald Trump dhe aleatët e tij politikë nuk e fshehën gëzimin dje pasi raporti i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller nuk zbuloi prova për bashkëpunim të fshehtë mes fushatës së Presidentit Trump dhe Rusisë. Por gjithashtu dukej qartë irritimi i presidentit ndaj këtij heti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.798Z

Trump Jr: Kam shkëmbyer mesazhe me Wikileaks në fushatën e 2016

Donald Trump Jr., djali i presidentit amerikan, Donald Trump, ka shkëmbyer një seri mesazhesh me WikiLeaks gjatë fushatës presidenciale të babait të tij, sipas vetë mesazheve të Trump Jr., të postuara dje ne rrjetin social Twitter. Këtu do të të gjeni të gjitha mesazhet e shkëmbyera me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama