Rezultate te kerkimit per termin: +Trupat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.326Z

Trupat KRAH të PD-së dhe trupat SA të nazizmit

Nga Ilir Hashorva   Duke u marrë më shumë me djegien e bunkerit dhe me dëmtimin e disa ministrive që nuk ishin kushedi se çfarë, sikur nuk u vu re, apo nuk iu kushtua rëndësia e duhur, të resë më të veçantë të protestës së PD-së: shfaqjes dhe marshimit të trupave KRAH, &#

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.322Z

Kthehen trupat nga Iraku

Sot kthehen ne Tirane komandot shqiptare qe kane marre pjese ne misionin Liria e Irakut. Ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa qendroi ne Bagdad per te mbyllur perfundimisht marreveshjen e komandove shqiptare. Pas pak castesh trupat mberrijne ne aeroportin e Rinasit ku do te zhvillohet edhe nje confere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.564Z

Trupat iraniane, operacion në Kurdistan

Trupat ushtarake kanë kryer në ditët e fundit një sërë operacionesh kundër rebelëve kurdë të vendosur në Kurdistanin iraken. Lajmin e bën të ditur një zëdhënës i rebelëve, sipas të cilit prej disa ditësh ushtarët iranianë janë vendosur në zonën Hajxhi Horman, 3 k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.881Z

Trupat e gjetur dergohen per identifikim

Trupat e para te pajete te fatkeqesise ajrore te avionit Air Frans A 330 mberriten ne ishullin Fernando de Noronja, 360 km larg bregut brazilian. Trupat u transportuan ne ishull me nje helikopter ushtarak brazilian. Transferimi i viktimave te tjera eshte vonuar per shkak te kushteve te veshtira te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.369Z

Ndalimi, trupat greke hyjne ne Kosove

Trupat greke per ne Kosove, si perberje e forcave te KFOR-it, kaluan kufirin me Maqedonine dhe u nisen ne drejtim te Prishtines, njoftuan mediet greke, qe i referohen deklarates se nje perfaqesuesi te Shtabit te Pergjithshem te Ushtrise greke. Trupat duhet te zevendesojne nje pjese te kontingjentit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.146Z

Bashkësia Islame, qeverisë: Gjeni trupat

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës i ka kërkuar sot të gjitha institucioneve të vendit dhe të huaja të gjejnë të gjitha trupat e viktimave kosovare që humbën jetën në tragjedinë e ndodhur në lumin Tisa. Në mesazhin e ngushëllimit dërguar 15 familjeve të viktimave, myftiu i K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.943Z

Spanja tërheqë trupat nga Kosova

Spanja ka njoftuar se do t'i tërheqë trupat nga Kosova. Ministrja e Mbrojtjes e Spanjës, Carme Chacon e tha këtë gjatë një vizite në Kosovë, ku ndodhen më shumë se gjashtëqind trupa spanjolle në kuadër të misionit të KFOR-it që nga viti 1999.Siç njofton radio spanjolle, zonja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama