Rezultate te kerkimit per termin: +Trupat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.345Z

Mali Trupat franceze levizin kah qyteti Timbuktu

Mali Trupat franceze levizin kah qyteti Timbuktu E hene 28 Janar 2013 1008 Mali Trupat franceze levizin kah qyteti TimbuktuTrupat franceze se bashku me ato te Malit po levizin ne qytetin Timbuktu ne kuader te ofensives se tyre kunder militanteve islamiste ne pjesen veriore te ketij vendi J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.832Z

Merkel viziton trupat gjermane në Afganistan

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka udhëtuar në Kunduz të Afganistanit verior për të takuar trupat gjermane të vendosura atje. Ajo po shoqërohet nga ministri i mbrojtjes Karl-Teodor Gytenberg, i cili vizitoi trupat në Afganistan edhe në fundjavën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.443Z

Japoni gjenden trupat e 2 punetoreve

Dy punëtorë të centralit bërthamor të Fukushimës, të zhdukur që nga tërmeti dhe cunami që goditi Japoninë, janë gjetur pa jetë. Dy personat nuk i kanë mbijetuar plagëve të marra gjatë tërmetit sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.432Z

Siri, trupat qeveritare hynë në qytetin Kusairit

Televizioni shtetëror sirian deklaroi se trupat qeveritare hynë në qytetin e kontrolluar nga rebelët të Kusairit si pjesë e një ofensive disa javore për të rimarë këtë zonë strategjike që lidh Damaskun me bregun e Mesdheut. Televizioni sirian tha se forcat e sigurisë lëvizën në qyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.335Z

Rumani, zhvarrosen trupat e bashkëshortëve Caushesku

BUKURESHT - Zhvarrosja e trupave të ish-diktatorit rumun Nikcolae çaushesku dhe bashkëshortes së tij Elena, të ekzekutuar përpara më tepër se 20 vjetëve, filloi sot në një varrezë të Bukureshtit, për të bërë të mundur teste ADN-je që do të verifikojnë identitetin e tyre, njoftoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.019Z

Trupat gjermane edhe 12 muaj në Kosovë

Berlin-Trupat gjermane do të qëndrojnë në Kosovë edhe për 12 muajt e ardhshëm, njofton agjencia e lajmeve DPA. Deputetët, të cilët votuan për vazhdimin e mandatit, thanë se situata në Kosovë, ndonëse është stabilizuar, është ende shumë e brishtë për të tërhequr trupat. Gjerma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.941Z

NATO dislokon trupat ne veri

Aleanca e NATO-s ka filluar dislokimin e forcave shtesë në Kosovë, ku serbët vazhdojnë bllokimin e rrugëve në pikat e kalimit kufitar me Serbinë, në hakmarrje për ndalimin e importeve nga Serbia. Aeroplani i parë me trupat e rej

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama