Rezultate te kerkimit per termin: +Trustin

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] trustin / docs[0] 60 / hits[0] 71 /
Komisioni Parlalmentar miraton uljen e taksave për Trustin Pensional
  • 2016-01-26

Komisioni Parlalmentar miraton uljen e taksave për Trustin Pensional

Komisioni Parlamentar për Buxhet dhe Financa, ka miratuar sot kërkesën e Trustit Pensional të Kosovë për taksat vjetore, atë investive dhe operacionale për këtë vit. Bordi i Trustit Pensional të Kosovës, ka kërkuar që të ulet

Minatorët e Trepçës në grevë
  • 2015-11-11

Minatorët e Trepçës në grevë

Minatorët e Trepçës kanë hyrë sot në grevë, pasi që janë të pakënaqur me trajtimin e tyre nga menaxhmenti i kësaj ndërmarrje. Veriu.info mëson se kërkesa e grevës së sotme ka të bëjë me mos pagesën e kontributeve të punëtorëve në Trustin Pensional të Kosovës. "Ndërrimi i

Në Kosovë 2700 punëtorë pa kontrata pune
  • 2015-11-06

Në Kosovë 2700 punëtorë pa kontrata pune

Një numër i madh i punëtorëve në Kosovë të cilët punojnë në sektorin privat nuk kanë të nënshkruara kontrata pune në mes punëdhënësit dhe punëkërkuesit. Kjo dukuri sipas përfaqësuesve të pun

​Qeveria nesër me vendimin për pensionet e 800 veteranëve
  • 2015-11-03

​Qeveria nesër me vendimin për pensionet e 800 veteranëve

Nesër pritet që qeveria të marrë vendim për ndarje të mjeteve për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Nga ky vendim do të përfitojnë fillimisht rreth 800 veteranë. Këtë e tha për “KosovaPr

Me MSA-në Kosova rrezikon të bëhet Greqi e dytë
  • 2015-08-30

Me MSA-në Kosova rrezikon të bëhet Greqi e dytë

Me nënshkrimin e Marrëveshjes për Stabilizim Asociim (MSA) Kosova rrezikon të bëhet një Greqi e dytë, duke qenë se vendi pranon heqjen e doganës, që nënkupton se nga buxheti i përgjithshëm prej 1,7 miliard eurosh do të humben 1,1 miliard euro në vit dhe do të mbesin vetëm 600 milio

Thellohet kriza financiare në Trepçë, dështon kontrata për shitjen e koncentratit
  • 2015-08-26

Thellohet kriza financiare në Trepçë, dështon kontrata për shitjen e koncentratit

Ndërmarrja ‘Trepça’ sot ka bërë një ftesë për ofertim për shitje të koncentrateve të plumbit dhe zinkut, pasi që mësohet se kontrata e lidhur para disa muajsh ka dështuar. Në katër muajt e parë të viti

Rreth 1.9 miliard euro, jashtë Kosovës
  • 2015-04-19

Rreth 1.9 miliard euro, jashtë Kosovës

Kosova vazhdimisht kërkon donacione dhe investime të huaja, kurse vetë institucionet e Kosovës kanë rreth 1.9 miliard euro, të cilat mbahen në tregjet financiare ndërkombëtare. Rreth 1. 2 miliard euro ka arritur Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosov&