Rezultate te kerkimit per termin: +Trustin

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] trustin / docs[0] 60 / hits[0] 71 /
Kush është Visar Ymeri?
  • 2015-03-01

Kush është Visar Ymeri?

Ai është lindur në vitin 1973, ndërsa ka ndjekur studimet për Media, Filozofi, Letërsi dhe Politikë në “City and Islington College” në Londër, për të vazhduar më pas me studimet për sociologji në Universitetin e P

Bankat hulumtojnë te klientet e vet personat e ekspozuar politikisht (dokument)
  • 2015-02-14

Bankat hulumtojnë te klientet e vet personat e ekspozuar politikisht (dokument)

Ishte nisur për të kryer një shërbim transaksioni në njërën nga pikat e bankave në Kosovë. Në sportel të bankës klientit iu ofrua një formular për ta plotësuar. Klienti Sadri Krasniqi, i cili po largohej nga sporteli i bankë, tregoi se plotësoi një formular për identifikim të pe

Bankat hulumtojnë te klientët e vet personat e ekspozuar politikisht
  • 2015-02-14

Bankat hulumtojnë te klientët e vet personat e ekspozuar politikisht

Ishte nisur për të kryer një shërbim transaksioni në njërën nga pikat e bankave në Kosovë. Në sportel të bankës klientit iu ofrua një formular për ta plotësuar. Klienti Sadri Krasniqi, i cili po largohej nga sporteli i bankë, tregoi se plotësoi një formular për identifikim të pe

Londër, adoleshenti me kancer fushatë për bamirësi
  • 2014-04-28

Londër, adoleshenti me kancer fushatë për bamirësi

Njerëzit e famshëm janë vënë në lëvizje duke i kërkuar publikut të ndihmojnë të sëmurin me kancer, që të mbledhi 5 milion dollarë për bamirësi. Vetëm disa ditë më parë, 19-vjeçari Stephen Sutton i tha me guxim botës se ishte në prag të vdekjes, dhe falenderoi dashamirësit q

Britani fituesi me fat i Lotarise Kombetare
  • 2014-03-15

Britani fituesi me fat i Lotarise Kombetare

Një biletë-mbajtës britanik ka mundur të fitojë çmimin e “jackpot”-it të lotarisë “Euromillions” prej 107,9 milionë paund, duke u bërë kështu fituesi i katërt më i madh në historinë britanike t&

Vendi i fëmijëve të pastrehë dhe anijeve kozmike
  • 2013-11-11

Vendi i fëmijëve të pastrehë dhe anijeve kozmike

Çfarë kanë të përbashkët fëmijët e pastrehë që jetojnë rrugëve të Indisë me programin hapësinor të vendit? Tregojnë energjitë dhe shpresat e një kombi… India Justin Rowlatt, BBC Ndërsa India lëshoi misionin e vet drejt Marsit këtë javë, unë e pata të vështirë t

LDK: Thaçi mashtroi qytetarët për rritjen ekonomike
  • 2013-07-03

LDK: Thaçi mashtroi qytetarët për rritjen ekonomike

Në mbledhjen e Këshilli Kombëtar për Zhvillim Ekonomik, Kryeministri Thaçi deklaron se rritja ekonomike gjatë vitit 2012 ka qenë 3.9%. Sipas Lidhjes Demokratike të Kosovës, kjo nuk qëndron. Avdullah Hoti nga Ekipi i Ekspertëve të Ekonomi