Rezultate te kerkimit per termin: +Trustin

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] trustin / docs[0] 60 / hits[0] 71 /
No Pic available
  • 2013-06-30

Kush do ta bëjë opozitën?

Prof.dr. Shinasi Rama/politolog -Problemi themelor me të cilin përballen shqiptarët nuk është qeverisja, por mungesa e një opozite politike serioze, ideologjike, programatike, dhe me synim marrjen e qeverisjes në zgjedhjet e ardhshme politike. Në këtë pikë, një opozitë e tillë nuk ekz

Menaxherët mashtrojnë Antikorrupsionin
  • 2013-02-18

Menaxherët mashtrojnë Antikorrupsionin

Ejup Qerimi, kryeshef ekzekutiv i Postë-Telekomit të Kosovës (PTK), merr më shumë para nga kompania që e drejton sesa që ka deklaruar në Agjencinë Kosovare Kundër Korrupsionit (AKKK). Sipas një vendimi të vitit të kaluar të Minist

Preteni kërkon sërish shkarkimin e Ejup Qerimit
  • 2013-01-11

Preteni kërkon sërish shkarkimin e Ejup Qerimit

Agjencia Kundër Korrupsionit (AKK), ka kërkuar dje nga bordi i Postës dhe Telekomit të Kosovës (PTK), shkarkimin nga detyra të kryeshefit ekzekutiv të PTK-së Ejup Qerimit, pasi që, sipas tyre, ky i fundit është gjetur në konflikt interesi d

Kritikohet Projektligji për skemat pensionale
  • 2012-12-11

Kritikohet Projektligji për skemat pensionale

Pensionistët kosovarë ndjehen të diskriminuar me pensionet që marrin, duke thënë se ato nuk i përmbushin as kërkesat elementare të ekzistencës. Në një tryezë të organizuar nga Grupi për studime juridike dhe politike, ata than

Debatin në Parlament nuk e sheh si krizë
  • 2012-10-10

Debatin në Parlament nuk e sheh si krizë

Koha është për një ndryshim të mentalitetit dhe përgjegjësisë, ndaj përgjegjësisë që e kemi marr ndaj qytetarëve të Kosovës. Debatin e ashpër në Parlament nuk e shoh si një krizë, por pres që ky debat të prodhoj stabilitet dhe përgjegjësi institucionale. Kështu tha kryetari i

VV me strategji për rritje të pensioneve
  • 2012-05-30

VV me strategji për rritje të pensioneve

Lëvizja Vetëvendosje ka shpalosur strategjinë e saj për reformën e sistemit pensional në Kosovë, e cila, sipas drejtuesve të saj, gjatë implementimit pesëvjeçarë do të bëjë që pensionet të arrijnë në mbi 270 euro. Këtë reformim ata e kanë mbështetur në shtatë pika, ku ndër

No Pic available
  • 2012-03-05

Kosova do të përfitojë 107 milionë euro nga FMN

PRISHTINE - Kosova është në rrugë të mirë për të përfituar fonde për buxhetin e Kosovës nga mekanizmat financiarë ndërkombëtar, si FMN-ja dhe Banka Botërore. Misioni i FMN-së, i cili ka qëndruar në Kosovë