Rezultate te kerkimit per termin: +Trustin

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] trustin / docs[0] 60 / hits[0] 71 /
Trusti s`i kthen as gjysmn
  • 2009-12-15

Trusti s`i kthen as gjysmn

Trusti i Kursimeve Pensionale ka prmbyllur edhe muajin nntor me kthim pozitiv n investime me 4.4 milion euro. Megjithat, mbetet ende larg normalizimit t situats dhe kthimit t humbjeve q psoi vitin e kaluar. Gjat tr vitit 2009 Trusti n total ka realizuar kthim n investime 36.9 milion euro, ndrsa vj

A e di Rama cili është çmimi i bojkotit?
  • 2009-09-15

A e di Rama cili është çmimi i bojkotit?

Bojkoti rrezikon të ngadalësojë ritmin e integrimit të vendit në BE dhe të bllokojë miratimin e reformave që kërkojnë një konsensus të gjerë parlamentar. Shoqërimi i bojkotitme kërcënime kineze për protesta synon ta përfshijë vendin në hartën e vendeve potencialisht të destabil

No Pic available
  • 2009-09-11

Tarantini: "Ja çmenduritë e Berluskonit, vajza, festa dhe drogë"

Një numër prej 30 vajzash mendohet të kenë qenë të pranishme në 18 festa të organizuara në rezidencën luksoze të Kryeministrit italian, Silvio Berluskoni, brenda një periudhe 5-mujore. Shumë prej tyre u janë ofruar shuma prej një mijë eurosh, nëse do ta kalonin natën me të dhe do

No Pic available
  • 2009-09-07

Grupi i milionerëve socialistë braktis parlamentin

Më të pasurit e Ballkanit, të cilët pronat e tyre i kanë të paidentifikuara dhe të vëna përmes dhunës, grabitjes dhe hileve fiskale, po orientojnë bojkotin më të padëgjuar në historinë e politikës moderne, përmes pilotimit të veglës së tyre në krye të Partisë Socialiste. Bojk

No Pic available
  • 2009-08-14

Qeverisja e robotëve

Tregim humoristik Ymer Minxhozi Në imagjinatën time po kristalizohet gjithnjë e më qartë ideja se formimi i qeverive të reja apo zgjidhja e krizave qeveritare – një problem i përhershëm dhe i ndërlikuar gjatë gjithë shekullit të shkuar – aty nga fundi i shekullit XXI do të mund

No Pic available
  • 2009-06-22

Supermarketi i politizimit, në trustin e lulelakrës së Ministrisë së Arsimit

Nga Zenel ANXHAKU Mirësevjen në PollogradPollograd dhe ZululandPollograd garuzhen moreMe maturën shtetëroreNë të vërtetë kur pritej më shumë prej opozitës së majtë të shpaloste përpara shqiptarëve, mësuesve dhe nxënësve politika alternative zhvillimi në arsim,mjerisht mbetet deri

KE, gjobe marramendese Intel
  • 2009-05-14

KE, gjobe marramendese Intel

Komisioni Europian ka ndeshkuar me nje gjobe rekord gjigandin e prodhimit te mikroprocesoreve, “Intel”. Gjoba, qe arrin ne 1 miliard e 60 milione euro eshte me e madhja e vene ndonjehere ne histori, madje me e madhe se ajo me te cilen komisioni ndeshkoi “Microsoft”