Rezultate te kerkimit per termin: +Trustin

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] trustin / docs[0] 60 / hits[0] 71 /
Topalli: Në zgjedhje, PD-ja ka përballë, jo PS-në por trustin e lejeve të ndërtimit
  • 2009-05-14

Topalli: Në zgjedhje, PD-ja ka përballë, jo PS-në por trustin e lejeve të ndërtimit

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka vijuar dhe dje turin e saj “Shqipëria po ndryshon”, në Koplik, ku është pritur nga banorë të kësaj zone. Duke iu atribuar banorëve të kësaj zone një pjesë të meritës të Shqipërisë që po ndryshon, Topalli u shpreh se bashku &ld

Kriza godet Trustin Pensional te Kosoves
  • 2009-04-03

Kriza godet Trustin Pensional te Kosoves

Kriza financiare boterore po godet ne mase te madhe Trustin Pensional te Kosoves, institucion ky qe menaxhon kursimet pensionale te qytetareve te Kosoves. Mjetet e investuara te ketij institucioni ne tregjet e ndryshme boterore cdo muaj po shenojne humbje te thelle. Nderkaq, duke llogari

No Pic available
  • 2009-02-23

Komenti/Tregu i lirë para sfidave të reja

Kriza financiare globale në fillim të këtij shekulli është një sfidë e re, jo vetëm për shtetet e varfëra, shtetet në zhvillim por edhe e atyre të zhvilluara. Në proceset e globalizimit ekonomik shtetet e zhvilluara jo vetëm që kanë të drejtë, por është në interesin e tyre të p

No Pic available
  • 2009-02-06

Rama: Buxheti për Tiranën u miratua

Nga L.Progni, A.MahoKryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama, tha dje se buxheti për këtë bashki është miratuar dhe u bëri thirrje palëve kundërshtare që të pranojnë rezultatin. Fillimisht, Rama iu kërkoi ndjesë qytetarëve për shfaqjen e djeshme. “Do të doja t’iu kërkoja ndj

No Pic available
  • 2009-02-06

Ngjela: Berisha i dha votat Ramës

 Aristir LumeziAvokati i njohur, njëkohësisht dhe kryetar i partisë më të re “Ligj dhe Drejtësi”, Spartak Ngjela komentoi dje votën pro ndaj buxhetit të bashkisë të 6 përfaqësuesve të partive të djathta. Ngjela tha se këto vota janë dhënë pro Ramës me porosi të S

Rama i numëroi votat në stilin alla “Arturo Ui”
  • 2009-02-05

Rama i numëroi votat në stilin alla “Arturo Ui”

Reagimi i LSI-sëTIRANE - Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama ka numëruar votat në mbledhjen e Këshillit si një “Arturo Ui”duke shfaqur kështu tendenca të qarta të vendosjes së një diktature në njësinë më të madhe vendore në Shqipëri. Në këtë mënyrë i ka inte

No Pic available
  • 2009-02-05

Rama: Buxheti është çështje e mbyllur, 29 vota pro

05/02/2009  Mes lëkundjeve të forta pritet të bëhet seanca e radhës, vendimtare përfaqësitë e partive të vogla Kanë vijuar edhe gjatë ditës së djeshme debatet dhe akuzat e ashpra kundrejt votimit të zhurmshëm të projektbuxhetit të 2009-s dy ditë më parë, votim i cili u