Rezultate te kerkimit per termin: +Trustin

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] trustin / docs[0] 60 / hits[0] 71 /
No Pic available
  • 2009-02-05

Kush është përgjegjës për humbjet në trustin pensional të Kosovës?

Zëvendësdrejtori i Trustit Pensional të Kosovës, Agron Krasniqi, thotë se vlera e aksioneve të kursimeve të kosovarëve ka rënë për 91 milionë e 250 mijë euro. Ai, rënien e aksioneve nuk e quan humbje. "Këto humbje nuk janë të realizuara. Këto humbje do të mund të realizoheshin ve

Kosove, kriza financiare prek pensionet
  • 2008-12-05

Kosove, kriza financiare prek pensionet

Kriza financiare boterore nuk ka pasur ndikim te drejtperdrejte deri tani ekonomine e Kosoves, por nuk ka shpetuar pa u prekur Trusti Pensional i Kosoves. Shoqeria ka pesuar nje renie te vleres me 30 %, ose me 90 milione euro. Shifrat vijne nga vete ky institucion, qe momentalisht ka jas

No Pic available
  • 2008-11-11

Ministrja e Integrimit znj. Majlinda Bregu shpreh konkluzionet e Progres Raportit për Shqipërinë  

Ministrja e Integrimit znj. Majlida Bregu, duke analizuar Progres Raportin për Shqipërinë për vitin 2008, si dhe strategjië e Komisionit Evropian për zgjerimin raportin, gjatë mbledhjes së KNI-së, u shpreh se për sa i përket kritereve politike Shqipëria vazhdon të bëjë progres në dem

No Pic available
  • 2008-11-02

ORA kundërshton çfarëdo marrëveshje me Beogradin

Partia reformiste ORA kundërshton çfarëdo marrëveshje me Beogradin për vendosjen e misionit të EULEX-it në Kosovë. Sipas kryetares, Teuta Sahatçia, vendosja e këtij misioni parashihet me planin e Ahtisarit, andaj kërkimi i lejes nga Beogradi për funksionimin e EULEX-it është i papranue