Rezultate te kerkimit per termin: +Turqis

Total: 3325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.460Z

Mustafa: Kultura dhe turizmi pjesë e prioriteteve të Qeverisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka pritur në takim ministrin e Kulturës dhe Turizmit të Republikës së Turqisë, Yalçin Topçu, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa, foli p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.494Z

Yagcilar: Turqia me të drejtë rrëzoi aeroplanin rus

Ministri i Kosovës për Administratë Publike, Mahir Yagcilar, në lidhje me rrëzimin e avionit rus i cili shkeli hapësirën ajrore të Turqisë, tha se ka disa linja të qarta të kuqe, të cilat nuk duhet të tejkalohen. Sipas tij, çdo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.692Z

Turqi, gjenden trupat e 2 pilotëve të aeroplanit të rrëzuar nga Siria

Ushtria e Turqisë tha sot se ka gjetur trupat e pajetë të dy pilotëve të aeroplanit luftarak, i cili u rrëzua nga Siria, muajin e kaluar. Komanda e forcave të armatosura të Turqisë tha se po punonte për nxjerrjen e kufomave nga deti.Kërkimet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.214Z

Erdogan: Kosova e vogël për të folur kundër Islamit

 Kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan gjatë një deklarate tha se, Kosova është shumë e vogël për të folur kundër Islamit. “Turqia dhe Kosova kanë marrëdhënie miqësore dhe vëllazërore që rrjedhin n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.710Z

Presidentja Jahjaga ngushëllon homologun turk

KOSOVE-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, i ka dërguar një telegram ngushëllimi presidentit të Turqisë, Abdullah Gyl, me rastin e tragjedisë së shkaktuar nga shpërthimi në një minierë në perëndim të Turqisë. “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.470Z

Tërmeti në Turqi, Hoxhaj ngushëllon Davutoglu

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram ngushëllimi ministrit të Punëve të Jashtme të Turqisë, Ahmet Davutoglu, pas tërmetit që ka goditur Turqinë Lindore. Hoxhaj ka shprehur solidari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.161Z

Fitojnë Belgjika, Kroacia dhe Turqia

Përfaqësueset e Belgjikës, Kroacisë dhe Turqisë, kanë shënuar fitore të rëndësishme në kuadër të kualifikimeve për Euro 2016. Belgët siguruan pjesëmarrjen në Francë, me fitoren e marrë në udhëtim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama