Rezultate te kerkimit per termin: +Turqis

Total: 3325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.849Z

Raketa Patriot ne kufirin turko-sirian

Raketat Patriot do të mbërrijnë në kufirin turko-sirian në fund të muajit janar.  Kështu deklaroi për televizionet amerikane vetë Sekretari Amerikan i Mbrojtjes, Leon Panneta. Ai  tha se është dhënë urdhëri i zhvendosjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.240Z

Konflikti Turqi-Siri, Rusia kërkon bisedime mes dy shteteve

Turqia dhe Siria duhet të nisin bisedime të drejtpërdrejta për të kapërcyer pasojat e incidenteve kufitare, që kanë ndodhur ditëve të fundit, ka deklaruar ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov. “Siç tregon përvoja, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.266Z

NATO raketa Patriot ne Turqi

NATO do të marrë në konsideratë “pa vonesë” kërkesën e Turqisë për të vendosur raketa anti-raketë të sistemit “Patriot”, në kufi me Sirinë e përfshirë në një luftë të përg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.217Z

Turqia rrëzon një avion ushtarak, Erdogan: Dhunoi hapësirën ajrore turke

TURQI-Një avion ushtarak sirian është qëlluar dhe rrëzuar pranë kufirit më Turqinë. Agjencia e lajmeve BBC njoftoi se avioni ushtarak është rrëzuar shumë pranë kufirit dhe se vetë kryeministri Taip Erdogan ka marë përsip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.680Z

I plagosuri ne demostraten e 21 janarit per kurim ne Turqi. E rende gjendja shendetesore

I plagosuri në demostratën e 21 janarit, Aleks Nikaj, pas nje jave në reanimacionin e spitalit ushtarak, rreth ores 3:00 te mengjesit te së shtunes është dërguar në një spital në Ankara të Turqisë. Sipas drejtorit te spitalit ushtarak ne Ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.142Z

SHBA: S`kalon as këtë vit rezoluta për gjenocidin në Armeni

Ligjvënësit amerikanë kanë përfunduar punën e paraparë në kalendar për këtë vit pa marrë veprime mbi propozim-rezolutën që kërkonte nga SHBA-të të deklaronin si genocid vrasjet masive të armenëve nga ana e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.084Z

Përpjekje për evakuimin e shtetasve kosovarë nga Egjipti

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës, përmes ambasadës së saj në Ankara dhe ndihmës së Ministrisë së Jashtme të Turqisë, po bën përpjekje të identifikojë qytetarët kosovarë në Egjipt. Zëvend&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama