Rezultate te kerkimit per termin: +Turqis

Total: 3325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.849Z

Erdogan: Davutoglu, kryeministri i ri i Turqisë

TURQI-Partia udhëheqëse e Turqisë,  ka zgjedhur ministrin aktual të jashtëm, Ahmet Davutoglu, si kryeministrin e ri të vendit. Davutoglu e ka zëvendësuar Erdoganin në të dy pozitat, pasi ai është zgjedhur president i Turqisë, nd&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.800Z

Sulmohet Ambasada e Turqisë në Moskë

​Pasi Ministria ruse e Mbrojtjes ka bërë me dije për rrëzimin e avionit luftarak rus të llojit SU-24, sot disa protestues e kanë sulmuar godinën e Ambasadës së Republikës së Turqisë në Moskë. Grupi i protestuesve hodhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.341Z

Erdogan edhe zyrtarisht presidenti i Turqisë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Turqi të premten ka konfirmuar se kryeministri Recep Tayyip Erdogan është president i ri i zgjedhur në zgjedhjet e drejtpërdrejta. Kryetari i KQZ-së turke, Sadi Guven ka deklaruar se Erdogan “është zgjedhur presiden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.928Z

Presidenti Nishani takim me Shefin e Shtabit të Turqisë, Ozel

TIRANË- Presidenti i Republikës Bujar Nishani priti në një takim Shefin e Shtabit të Forcave të Armatosura të Republikës së Turqisë, z. Necdet Ozel. Zyra e presidencës bën me dije se gjatë takimit u bisedua për marrëdhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.174Z

Forcat e Armatosura të Turqisë i premtojnë ndihmë Kosovës

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Rrahman Rama priti sot shefin e Njësisë së Inteligjencës të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Turqisë, kundër admiralin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.272Z

Januzaj do të zgjedh mes Kosovës dhe Turqisë !?

Shtypi turk raporton se talenti i madh i Mançester Unitedit, pritet të zgjedhë ndërmjet Kosovës dhe Turqisë. Ditë më parë, selektori i Kombëtares së Turqisë në Futboll, Fatih Terim, pranoi se ai dhe drejtuesit e Federatës Turke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.233Z

WSJ: Sulltani i ri i Turqisë

Triumfin e tij në zgjedhjet presidenciale në Turqi, Recep Tayyip Erdogan, e ka quajtur “trofe të natës për demokraci”, shkruan në fillim të editorialit të vet, e përditshmja Wall Street Journal, dhe konstaton se kjo është një m&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama