Rezultate te kerkimit per termin: +Turqis

Total: 3325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.928Z

Presidenti Nishani takim me Shefin e Shtabit të Turqisë, Ozel

TIRANË- Presidenti i Republikës Bujar Nishani priti në një takim Shefin e Shtabit të Forcave të Armatosura të Republikës së Turqisë, z. Necdet Ozel. Zyra e presidencës bën me dije se gjatë takimit u bisedua për marrëdhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.174Z

Forcat e Armatosura të Turqisë i premtojnë ndihmë Kosovës

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Rrahman Rama priti sot shefin e Njësisë së Inteligjencës të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Turqisë, kundër admiralin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.272Z

Januzaj do të zgjedh mes Kosovës dhe Turqisë !?

Shtypi turk raporton se talenti i madh i Mançester Unitedit, pritet të zgjedhë ndërmjet Kosovës dhe Turqisë. Ditë më parë, selektori i Kombëtares së Turqisë në Futboll, Fatih Terim, pranoi se ai dhe drejtuesit e Federatës Turke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.233Z

WSJ: Sulltani i ri i Turqisë

Triumfin e tij në zgjedhjet presidenciale në Turqi, Recep Tayyip Erdogan, e ka quajtur “trofe të natës për demokraci”, shkruan në fillim të editorialit të vet, e përditshmja Wall Street Journal, dhe konstaton se kjo është një m&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.802Z

Erdogan zgjidhet president i Turqisë

Kryeministri aktual i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan është fitues i zgjedhjeve të sotme në Turqi bazuar në rezultat e para jozyrtare të publikuara deri më tani. Sipas rezultateve paraprake të rreth 90% të votave të numëruara, Erdogan ka marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.077Z

Rama: Forcat e armatosura të Turqisë, partner i fuqishëm i FSK-së

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, FSK), gjenerallejtënant Rrahman Rama me bashkëpunëtorë, me ftesë të Forcave të Armatosura të Republikës së Turqisë(FAT) po qëndron për një vizitë zyrtare n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.085Z

Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu nëser viziton Serbinë

Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu sëbashku em një delegacion ekonomik të shtetit do të arrij në Serbi për të zhvilluar një vizitë dy ditore. Zyrtarët e të dyja shteteve do të marrin pjesë në një forum biznesi mes T

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama