Rezultate te kerkimit per termin: +Tusk

Total: 966
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.534Z

Tusk e Mogherini në krye të BEThaçi: Shtylla mbështetëse për ne

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar Donald Tusk për përzgjedhjen në krye të Këshillit të Evropës, si dhe Federica Mogherini për shefe të diplomacisë së BE.“Me Tusk së fundi kam pasur kënaqësinë t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.690Z

Nishani uron Tusk: Ballkani ka nevojë për vëmendjen e BE

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani uron zotin Donald Tusk me rastin e rizgjedhjes në postin e lartë të Presidentit të Këshillit Evropian. Në mesazhin e urimit, Nishani shpreh bindjen se pavarësisht sfidave dhe çështjeve shumë delikate me të cilat po përballet Bashkimi Evropian dhe i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.484Z

Rama Ne aleance kunder se keqes Tusk Solidariteti me i forte se frika VIDEO

Transmetuar me 22112015 - 1130 Tirane 22 nentor 2015 NOAal- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se edhe pa u hapur negociatat shqiptaret dine te sillen si europiane madje dhe me mire se tabr br Deklarata e tij u dha sot ne konferencen e perbashket me Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.076Z

Juncker dhe Tusk dënojnë sulmin terrorist në Stockholm

Kanë ardhur mënjeherë pas ngjarjes edhe ragimet nga personalitete botërore që dënojnë aktin dhe ngushëllojnë popullin suedez. Kreu i Komisionit Europian Zhan Klod Junker ka shprehur solidaritetin me popullin suedez. Ne jemi me popullin suedez pas ngjarjes tragjike të Stokholmit. Në emër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.816Z

Kokfortësia e BE-së, Tusk i propozon Britanisë të shtyjë për dy vite Brexit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka rritur presionin ndaj kryeministres britanike, Theresa May, për të shtyrë daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. Tusk ka thënë se kjo do të ishte një zgjidhje e arsyeshme dhe se 27 anëtarët e bllokut do të tregojnë mirëkuptim dhe vull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.157Z

Tusk: Kontroll i rreptë i zonës Schengen, në mbështetje të zgjidhjes së krizës migratore

​Një rikthim i dispozitave të zonës Schengen, duke përfshirë kontrolle të rrepta në kufijtë e saj të jashtëm, përbën një kusht të vlefshëm për arritjen e një zgjidhjeje të krizës së migrant&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.176Z

Tusk vizitë zyrtare në Athinë: BE-ja nuk do ta lërë vetëm Greqinë

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, ka nisur një tur me vizita zyrtare në prag të samitit urgjent të emigrantëve që do të mbahet më datë 7 Mars në Bruksel, me praninë e Turqisë. Ai është takuar gjatë mëngjesit të sotëm me Kryeministrin e Greqisë, Aleksis Tsipras, me të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama