Rezultate te kerkimit per termin: +Tusk

Total: 966
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.380Z

Poloni Tusk fiton votebesimin

Kryeministri i Polonisë, Donald Tusk ka fituar votëbesimin e qeverisë së tij të re pasi paraqiti një program reformash të rrepta. Koalicioni i qendrës së djathtë i zotit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.873Z

Brexit, ambasadori britanik i dorëzon letrën Donald Tusk

Ambasadori britanik, Tim Barrow, i ka dorëzuar presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk, letrën për aktivizimin e nenit 50 të Traktatit të Lisbonës. Pas 9 muajsh, Mbretëria e Bashkuar, do të dalë nga BE-ja, – ka shkruar Tusk në Twitter, pasi ka marrë letrën në dorë. Me n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.486Z

Rama-Tusk per terrorizmin

brbrNe nje kohe kur kercenimi nga terrorizmi pas sulmeve te Parisit eshte shnderruar ne kryeteme te vendeve te Bashkimit Europian edhe Shqiperia nuk mbetet pas Per te diskutuar per kete teme ne Shqiperi mberriti Presidenti i Keshillit Europian Donald Tusk i cili zhvilloi nje takim 45 minutesh me kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.239Z

Tusk të dielën në Tiranë, takim me kryeministrin Rama

Presidenti i Këshillit të BE-së, Donald Tusk do të zhvillojë të dielën një vizitë zyrtare në Tiranë. Ndalesa e Tusk në Shqipëri është pjesë e një turi vizitash në Ballkan, ku ai do të ndalojë në Tiranë, Beograd dhe Shkup. Tusk do të nisë turin e vizitave më 21 nëntor, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.569Z

Kriza e emigrantëve, Donald Tusk: Shengeni para kolapsit

Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk, ka tërhequr vërejtjen më 12 nëntor se, marrëveshja e kufijve të hapur në Bashkimin Europian, që njihet edhe si zona Shengen, është para kolapsit si rezultat i krizës se emigrantëve. Duke folur në samitin BE-Afrikë në Maltë, Tusk tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.476Z

Donald Tusk nis turin ballkanik, sot në Tiranë

Presidenti i Këshillit të Bashkimit Europian, Donald Tusk, vjen në Tiranë të shtunën vonë në mbrëmje, menjëherë pas darkës zyrtare në Beograd. Sipas njoftimit për shtyp të Këshillit, në këtë vizitë të parë në cilësinë e kreut të BE-së,Tusk do të takohet me kryeministrin R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.264Z

Donald Tusk leter Ciprasit

brbrGreqia duhet te zbatoje masat ekonomike dhe te bashkepunoje per krizen e emigranteve Ky ka qene mesazhi qe presidenti i keshillit europian Donald Tusk i ka derguar kryeministrit te rizgjedhur grek Aleksis Cipras pas shpalljes se rezultateve Tusk tha se detyra e Cipras eshte te rimekembe ekonomi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama