Rezultate te kerkimit per termin: +Tusk

Total: 966
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.239Z

Tusk të dielën në Tiranë, takim me kryeministrin Rama

Presidenti i Këshillit të BE-së, Donald Tusk do të zhvillojë të dielën një vizitë zyrtare në Tiranë. Ndalesa e Tusk në Shqipëri është pjesë e një turi vizitash në Ballkan, ku ai do të ndalojë në Tiranë, Beograd dhe Shkup. Tusk do të nisë turin e vizitave më 21 nëntor, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.569Z

Kriza e emigrantëve, Donald Tusk: Shengeni para kolapsit

Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk, ka tërhequr vërejtjen më 12 nëntor se, marrëveshja e kufijve të hapur në Bashkimin Europian, që njihet edhe si zona Shengen, është para kolapsit si rezultat i krizës se emigrantëve. Duke folur në samitin BE-Afrikë në Maltë, Tusk tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.476Z

Donald Tusk nis turin ballkanik, sot në Tiranë

Presidenti i Këshillit të Bashkimit Europian, Donald Tusk, vjen në Tiranë të shtunën vonë në mbrëmje, menjëherë pas darkës zyrtare në Beograd. Sipas njoftimit për shtyp të Këshillit, në këtë vizitë të parë në cilësinë e kreut të BE-së,Tusk do të takohet me kryeministrin R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.264Z

Donald Tusk leter Ciprasit

brbrGreqia duhet te zbatoje masat ekonomike dhe te bashkepunoje per krizen e emigranteve Ky ka qene mesazhi qe presidenti i keshillit europian Donald Tusk i ka derguar kryeministrit te rizgjedhur grek Aleksis Cipras pas shpalljes se rezultateve Tusk tha se detyra e Cipras eshte te rimekembe ekonomi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.337Z

Poloni, Tusk njofton kandidaturen per president

Kryeministri polak, Donald Tusk ka njoftuar kandidaturen e tij per ne zgjedhjet presidenciale te vitit 2010. Kreu i qeverise ka konfirmuar synimin e tij per t’u prezantuar ne zgjedhje si lider i partise qeverisese, Platforma Civile. Tusk ka ndermend te zevendesoje keshtu kreun aktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.492Z

Rama, takim me Donald Tusk në kryeministri

Kryeministri Edi Rama ka pritur në zyrën e tij presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Takimi ka nisur në orën 10 dhe pas tij Rama e Tusk do të dalin në një konferencë për shtyp. Pas mbërritjes së tij mbrëmjen e djeshme në Tiranë, kreu i KE do të ketë një sërë takimesh, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.422Z

Polonia ne zgjedhje parlamentare. Sondazhet Tusk kryeson

Rreth 30 milionë njerëz me të drejtë vote zgjedhin sot në Poloni  460 deputetët e parlamentit. Sipas parashikimeve të fundit zgjedhore platforma liberalkonservatore qeverisëse e kryeministrit Donald Tusk ka vetëm epërsi të vogël.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama