Rezultate te kerkimit per termin: +Uashingtoni

Total: 5683
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.551Z

Uashingtoni, dashuri-urrejtja për aleatët

Politikanët jo gjithmonë kanë mundësi t‘i zgjedhin shokët e tyre. Për hir të marrëdhënieve të mira me vende strategjikisht të rëndësishme, Uashingtoni ndonjëherë bën një sy qorr ndaj shkeljeve të të drejtave të njeriut, mungesës së popullaritetit brenda vendit, apo defekteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.267Z

Uashingtoni dhe zgjedhjet 2009

Sipas mediave shqiptare, zv/ndihmës Sekretari i Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Stjuart Xhons, i ka deklaruar qartë Kryeministrit Berisha se qëndrimi që ka shprehur dhe shpreh ambasadori amerikan në Tiranë, Xhon Uidhers, pasqyron vetëm vijën zyrtare të administratës së Uashingtonit, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.132Z

Uashingtoni perjashton nga vendi 18 shtetas ruse

Uashingtoni ka bërë publike listën me emrat e 18 shtetasve rusë, të cilët do të përjashtohen nga territori amerikan pasi kanë lidhje me vdekjen e avokatit rus Magnitski, i cili humbi jetën në rrethana të dyshimta në një burg t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.321Z

Uashingtoni dhe Brukseli, rezolutë për Kosovën

Autori i Lajmit: Redaksia Uashingtoni dhe Brukseli po përgatisin skenarë të ndryshëm të zgjidhjes së marrëdhënieve të Beogradit dhe Prishtinës një ditë pasi Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë të shprehë mendimin për pavarësinë e Kosovës. Dhe ndërsa plani i Bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.933Z

Uashingtoni i kerkon Phenianit te ndale retoriken provokuese

Uashingtoni i kerkon Phenianit te ndale retoriken provokuese E marte 02 Prill 2013 0911 Uashingtoni i kerkon Phenianit te ndale retoriken provokueseShtepia e Bardhe ka perseritur thirrjen drejtuar Korese se Veriut per te ndalur retoriken provokuese por thote se Shtetet e Bashkuara nuk kane zbulu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.039Z

Mustafaj Uashingtoni distant me politiken

Komenti Ish-ministri i Jashtem Besnik Mustafaj deklaroi dje se Uashingtoni zyrtar po i trajton ne menyre te barabarte aktoret e politikes shqiptare te cilet po iniciojne takime me zyrtare te Departamentit Amerikan te Shtetit. Ne nje interviste ne Top Channel Mustafaj theksoi se vizitat e shpeshtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.742Z

Rrethimi amerikan ndaj Berishës edhe Spahiu mbështetet nga Uashingtoni?

Share Nga Eduard Zaloshnja Dje ambasadori amerikan në Tiranë, pas një takimi me Edi Ramën në selinë e PS-së, deklaroi në mënyrë të drejtëpërdrejtë se SHBA-të duan të shohin një konsultim të palëve për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Ai iu shmang t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama