Rezultate te kerkimit per termin: +Udh

Meta: total 1000 / total_found 142750 / time 0.053 / keyword[0] udh / docs[0] 142750 / hits[0] 232456 /
No Pic available
  • 2018-11-11

Thirrjet antishqiptare në Bularat, grekët Non grata për të paktën 5 vjet

52 grekët e shpallur non grata nuk do të kenë mundësi që të shkelin në Shqipëri e pakta për një periudhë 5-vjeçare, që është minimumi i parashikimeve ligjore. Ligji për të huajt, i ndryshuar në vitin 2016, i jep të drejtë ministrit të Brendshëm të shpallë një person të pad

Liderët botërorë në Paris, Macron: Të bashkohemi për të luftuar për paqen
  • 2018-11-11

Liderët botërorë në Paris, Macron: Të bashkohemi për të luftuar për paqen

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka mirëpritur rreth 70 liderë botërorë sot në Paris, të cilët morën pjesë ceremoninë për të shënuar 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Armëpushimi hyri në fuqi më 11 nëntor, 1918, duke i dhënë fund kështu luftës ka

Anijet me emigrantë, Italia akuzon Maltën: Akt armiqësor, po i dërgoni ju
  • 2018-11-11

Anijet me emigrantë, Italia akuzon Maltën: Akt armiqësor, po i dërgoni ju

Ministri i Brendshëm i Italiasë, Matteo Salvini ka akuzuar autoritetet malteze se po u ndihmojnë anijeve me migrantë që të arrijnë në Itali, në vend se ti pranojnë ata në shtetin e tyre. Kjo nuk është hera e parë që një udhëheqës i partisë italiane të ekstremit të djathtë, part

Moderatori francez ofendon Trump: Shko në dreq! Sje i mirëpritur (VIDEO)
  • 2018-11-11

Moderatori francez ofendon Trump: Shko në dreq! Sje i mirëpritur (VIDEO)

Francezëve nuk i pëlqen të flasin gjuhë të huaja, por moderatori i një shfaqjeje komike popullore kujtoi mësimet e tij në gjuhën angleze dhe ofendoi presidentin amerikan Donald Trump, duke i thënë madje se nuk është i mirëpritur në Paris. Programi ‘Quotidien’ (Përditshmë

No Pic available
  • 2018-11-10

The day after Lufta e Parë Botërore

Armët e Luftës së I Botërore, makinerisë vdekjeprurëse të shekullit 20-të, heshtën si pasojë e armëpushimit në Compiegne pranë Parisit më 11 nëntor 1918. Katër perandori u shkatërruan dhe harta e Europës ndryshoi. Lufta e I Botërore ishte një makineri vdekjeprurëse. Industrializ

Thirrje ekstremiste në Selanik: Marrim Korçën e Sarandën, do djegim Tiranën!
  • 2018-11-10

Thirrje ekstremiste në Selanik: Marrim Korçën e Sarandën, do djegim Tiranën!

Prokuroria e Gjirokastrës ka regjistruar hetimet për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve dhe shpërndarje të simboleve që synojnë përmbysjen e rendit kushtetues të kryer në bashkëpunim. Një burim tha për Top Channel se organi i akuzës nuk ka vendosur ende nëse për veprën tjetër të re