Rezultate te kerkimit per termin: +Ujsjellsit

Total: 43
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Fier, 5 fshatra katër muaj pa ujë

Banort thon se ujin n kto dit t nxehta po e sigurojn n nj fshat fqinj Komuniteti i pes fshatrave n Komunn Frakull Rrethi Fier prej katr muajsh sht duke vuajtur thatsirn. Paradoksi qndron se n zonn ku ata banojn ndodhet vendburimi i ujit pr t gjith qytetin e Fierit dhe rrethinat e tij. Sipas banorve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.711Z

Ndërhyrjet në ujësjellës, paditen 20 persona

Ndrhyrjet n rrjetin e ujsjellsit tashm do t ndiqen penalisht. Drejtori i Prgjithshm i Ujsjells-Kanalizimeve Tiran, Sahit Dollapi, dorzoi n Prokurorin e Tirans 20 kallzime penale kundr personave privat, q kan ndrhyr n mnyr t paligjshme n rrjetin e ujsjellsit. N kto 20 kallzime pen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Mungesat e ujit, mbi 200 ndërhyrje të paligjshme

Sauk Vetm nj jav pas protests s banorve t Saukut pr munges t ujit t pijshm, punonjsit e Ujsjellsit jan rikthyer pr e furnizuar serisht zonn. Gjat inspektimeve n rrjet jan konstatuar rreth 200 lidhje t paligjshme, ndrkoh q banort jan furnizuar sistematikisht dhe shumica sipas drejtorit te Ujsjellsit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.922Z

Plazhi "mbytet" me ujë të pijshëm

Sezoni veror 2010 ka nisur dhe duket se edhe pushuesit qysh ditt e para shprehen t knaqur me kushtet higjeno-sanitare, por edhe me infrastrukturn, e cila sipas tyre, “nuk dallon shum nga ajo e vendeve fqinje”. Kshtu, plazhi i Durrsit kt vit ka uj me bollk, kjo, fal n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Plazhi i Durrësit, vetëm 20 për qind e banorëve paguajnë faturat

Ujsjellsi i Durrsit nuk ka pritur asnj minut m shum dhe nuk ka lejuar asnj dit tolerim, duke nisur aksionin pr prerjen e lidhjeve t paligjshme dhe detyrimin e mbi 2700 familjeve t paguajn detyrimet e prapambetura. Prej vitesh banorve t zons s plazhit ose lagja 13 ose si quhet ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.764Z

Ujësjellësi, 9 mijë konsumatorë të mbifaturuar

Kreu i Ujsjellsit Sahit Dollapi tha se mbi 9 mij konsumator jan mbifaturuar, ndrsa mbi 8 mij t tjer jan faturuar me tarifa 0. N nj konferenc t posame pr shtyp, lidhur me shqetsimet e konsumatorve mbi tarifat e larta t ujit, kreu i ktij dikasteri tha se konsumatort q jan mbifaturuar nuk do t paguajn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.474Z

Ndërhyrjet në rrjetin e Ujësjellësit, 20 padi penale

Mbi 20 subjekte do t hetohen nga prokuror t rrethit Tiran pr ndrhyrje t paligjshme n rrjetin e shprndarjes s ujsjellsit. Vet kreu i ksaj drejtorie n Tiran, Sait Dollapi depozitoi n mesdit n prokurorin e rrethit, kallzimet penale, duke shnuar kshtu rastin e par t procedimeve penale mbi konsumatort. P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama