Rezultate te kerkimit per termin: +Ukrain

Total: 4721
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.903Z

Samit BE-Ukrainë në Kiev

Liderët e Bashkimit Evropian do të mbajnë sot një samit në Kiev, me presidentin e Ukrainës, Petro Poroshenko. Bisedimet pritet të përqendrohen në statusin e Marrëveshjes së Minskut, e cila parasheh armëpushim në lindje të Ukrain&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.074Z

Ukrainë: Mbahen zgjedhjet parlamentare

Votuesit në Ukrainë tashmë po votojnë në zgjedhjet parlamentare të cilat pritet se do ta vendosin këtë vend në rrugën properëndimore, të cilën presidenti Petro Poroshenko, më herët e kishte cilësuar si “historike&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.026Z

Putini synon shkatërrimin e Ukrainës

Kryeministri i Ukrainës, Arseniy Yatsenyuk, thotë se qëllim i presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, është që ta shkatërroj Ukrainën si shtet i pavarur. “Qëllimi tij është ta marrë gjithë Ukrainën, ai dëshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.170Z

Ukrainë, vritet deputeti

Presidenti i përkohshëm i Ukrainës ka bërë thirrje për rinisjen e operacionit anti-terrorist në Lindje të vendit, ditën e martë, pasi trupi i një politikani lokal nga partia e tij është gjetur me shenja torture. Oleksander Turchynov t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.979Z

Rusia mohon hyrjen e trupave në Ukrainë

BULLGARI- Menjëherë pas deklaratave të NATO-s se trupat ruse kanë hyrë në territorin e Ukrainës, ka ardhur edhe reagimi nga Rusia. Kjo e fundit ka mohuar hyrjen e trupave dhe artilerisë së rëndë në Ukrainë. Më parë komandanti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.888Z

Ukrainë, kryeministri Azarov jep dorëheqjen

UKRAINË- Presidenti i Ukrainës Viktor Janukoviç ka pranuar dorëheqjen e kryeministrit dhe kabinetit të tij pas protestave të vazhdueshme kundër qeverisë. Mykola Azarov dha dorëheqjen si kryeministër për të krijuar "kompromis social d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.831Z

Ukrainë, mbyllet aeroporti në Donjeck

UKRAINE- Aeroporti kryesor në qytetin Donjeck, në pjesën lindore të Ukrainës, është mbyllur pas ndërhyrjes nga separatistët e armatosur. Një zëdhënës i aeroportit tha se sot në mëngjes janë ndalur të gjitha operacio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama