Rezultate te kerkimit per termin: +Ukrain

Total: 4721
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.911Z

Ukrainë, forcat në gjendje gatishmërie luftarake

Presidenti i përkohshëm i Ukrainës, Oleksandr Turchynov, thotë se i ka urdhëruar forcat e armatosura të Ukrainës që të kenë gjendje të gatishmërisë luftarake. Kjo shpallje u bë pasi Dhoma e Epërme e Parlamentit të Rusis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.972Z

Ukrainë, qeveria kalonmocionin e mosbesimit

UKRAINË - Qeveria e Ukrainës ka mbijetuar mocionit të mosbesimit të kërkuar nga opozita pavarësisht se mijëra mbështetës vazhdojnë të qëndrojnë të mbledhur jashtë ndërtesës së parlamentit.Opozita arriti të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.140Z

BE po humb terren gjeopolitik në Ukrainë

Loja e vështirë e shahut gjeopolitik, që BE dhe Rusia po luajnë në Ukrainë, po bëhet gjithnjë e më konfuze dhe duket sikur BE po luan një lojë, që nuk e dëshiron dhe nuk e kontrollon. Konfuzionin e shtoi vendimi i Brukselit në 12

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.059Z

Sulme me predha nga territori rus në Ukrainë

UKRAINË-Ushtria e Ukrainës tha se territori i këtij vendi është sulmuar me predha të hedhura nga territori i Rusisë, për herë të parë që nga nënshkrimi i marrëveshjes së Minskut më 5 shtator. Zëdhënës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.974Z

Rusia nis ndihmat humanitare drejt Ukrainës

Një konvoj me ndihma nga Rusia, rreth 280, kamionë që transportojnë ndihma humanitare raportohet se janë nis drejt Ukrainës. Agjencia e lajmeve ITAR-TASS, njofton se komionët janë nis nga rajonet e Moskës sot herët. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.026Z

Armëpushimi në Ukrainë s’mjafton

Armëpushimi ndërmjet trupave ukrainase dhe separatistëve pro-rusë nuk është i mjaftueshëm për të garantuar paqe afatgjate, ka thënë presidenti në largim i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso. “Situata në Ukrainë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.023Z

Sulm në Ukrainë, tre tankeruse sulmojnë Luhansk-un

UKRAINË- Situata në lindje të Ukrainës ka filluar të ndizet përsëri. Sulmi vjen pas njoftimeve të herëpashershme të Putin për t’u tërhequr nga kufiri. Tre tanke ruse kanë hyrë në lindje të Ukrainës mbasdit&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama