Rezultate te kerkimit per termin: +Ukrain

Total: 4721
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.888Z

Ukrainë, kryeministri Azarov jep dorëheqjen

UKRAINË- Presidenti i Ukrainës Viktor Janukoviç ka pranuar dorëheqjen e kryeministrit dhe kabinetit të tij pas protestave të vazhdueshme kundër qeverisë. Mykola Azarov dha dorëheqjen si kryeministër për të krijuar "kompromis social d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.831Z

Ukrainë, mbyllet aeroporti në Donjeck

UKRAINE- Aeroporti kryesor në qytetin Donjeck, në pjesën lindore të Ukrainës, është mbyllur pas ndërhyrjes nga separatistët e armatosur. Një zëdhënës i aeroportit tha se sot në mëngjes janë ndalur të gjitha operacio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.058Z

Ukrainë: Sulme me predha nga territori rus

Ushtria e Ukrainës tha se territori i këtij vendi është sulmuar me predha të hedhura nga territori i Rusisë, për të parën herë prej se është nënshkruar marrëveshja e Minskut më 5 shtator. Zëdhënësi ushtarak i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.451Z

Mbahen bisedimet e para direkte Rusi-Ukrainë

Rusia dhe Ukraina, të shtunën, kanë mbajtur bisedmet e para direkte prejse ka nisur kriza në Krime. Ministria e Jashtme ruse ka thënë se zëvendësministri Grigory Karasin ka mbajtur një takim në Moskë me ambasadorin e Ukrainës në Rusi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.911Z

Ukrainë, forcat në gjendje gatishmërie luftarake

Presidenti i përkohshëm i Ukrainës, Oleksandr Turchynov, thotë se i ka urdhëruar forcat e armatosura të Ukrainës që të kenë gjendje të gatishmërisë luftarake. Kjo shpallje u bë pasi Dhoma e Epërme e Parlamentit të Rusis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.972Z

Ukrainë, qeveria kalonmocionin e mosbesimit

UKRAINË - Qeveria e Ukrainës ka mbijetuar mocionit të mosbesimit të kërkuar nga opozita pavarësisht se mijëra mbështetës vazhdojnë të qëndrojnë të mbledhur jashtë ndërtesës së parlamentit.Opozita arriti të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.140Z

BE po humb terren gjeopolitik në Ukrainë

Loja e vështirë e shahut gjeopolitik, që BE dhe Rusia po luajnë në Ukrainë, po bëhet gjithnjë e më konfuze dhe duket sikur BE po luan një lojë, që nuk e dëshiron dhe nuk e kontrollon. Konfuzionin e shtoi vendimi i Brukselit në 12

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama