Rezultate te kerkimit per termin: +Ukrain

Total: 4721
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.451Z

Mbahen bisedimet e para direkte Rusi-Ukrainë

Rusia dhe Ukraina, të shtunën, kanë mbajtur bisedmet e para direkte prejse ka nisur kriza në Krime. Ministria e Jashtme ruse ka thënë se zëvendësministri Grigory Karasin ka mbajtur një takim në Moskë me ambasadorin e Ukrainës në Rusi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.911Z

Ukrainë, forcat në gjendje gatishmërie luftarake

Presidenti i përkohshëm i Ukrainës, Oleksandr Turchynov, thotë se i ka urdhëruar forcat e armatosura të Ukrainës që të kenë gjendje të gatishmërisë luftarake. Kjo shpallje u bë pasi Dhoma e Epërme e Parlamentit të Rusis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.972Z

Ukrainë, qeveria kalonmocionin e mosbesimit

UKRAINË - Qeveria e Ukrainës ka mbijetuar mocionit të mosbesimit të kërkuar nga opozita pavarësisht se mijëra mbështetës vazhdojnë të qëndrojnë të mbledhur jashtë ndërtesës së parlamentit.Opozita arriti të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.140Z

BE po humb terren gjeopolitik në Ukrainë

Loja e vështirë e shahut gjeopolitik, që BE dhe Rusia po luajnë në Ukrainë, po bëhet gjithnjë e më konfuze dhe duket sikur BE po luan një lojë, që nuk e dëshiron dhe nuk e kontrollon. Konfuzionin e shtoi vendimi i Brukselit në 12

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.059Z

Sulme me predha nga territori rus në Ukrainë

UKRAINË-Ushtria e Ukrainës tha se territori i këtij vendi është sulmuar me predha të hedhura nga territori i Rusisë, për herë të parë që nga nënshkrimi i marrëveshjes së Minskut më 5 shtator. Zëdhënës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.974Z

Rusia nis ndihmat humanitare drejt Ukrainës

Një konvoj me ndihma nga Rusia, rreth 280, kamionë që transportojnë ndihma humanitare raportohet se janë nis drejt Ukrainës. Agjencia e lajmeve ITAR-TASS, njofton se komionët janë nis nga rajonet e Moskës sot herët. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.026Z

Armëpushimi në Ukrainë s’mjafton

Armëpushimi ndërmjet trupave ukrainase dhe separatistëve pro-rusë nuk është i mjaftueshëm për të garantuar paqe afatgjate, ka thënë presidenti në largim i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso. “Situata në Ukrainë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama