Rezultate te kerkimit per termin: +Ulja

Meta: total 1000 / total_found 9658 / time 0.005 / keyword[0] ulja / docs[0] 9658 / hits[0] 12161 /
No Pic available
  • 2019-03-09

REPLIKË ME ANDI BUSHATIN: KE IDE IMORALE, NUK NA NEVOJITEN BOMBA MOLOTOV!

Besart Kadia Para disa kohësh pas një konference të organizuar nga Instituti Pashko në kuadrin e promovimit të ideve pro-treg e konkurrencës së lirë e të drejtë, të cilat strehohen nën ideologjinë liberale, ish Zv Ministri i Brendshëm Dritan Hila bëri një shënim ku thuhej se ka ar

Ku po shkon ekonomia? Fuqizohen bizneset e mëdha, mbyllen të voglat!
  • 2019-03-07

Ku po shkon ekonomia? Fuqizohen bizneset e mëdha, mbyllen të voglat!

Mikrondërmarrjet kanë qenë zemra e ekonomisë shqiptare në epokën e pas viteve 90. Pa ndonjë strategji dhe duke shkatërruar pothuajse çdo trashëgimi nga e kaluara, hapja e bizneseve të vogla në tregti e shërbime ishte modeli ku u vetorientua ekonomia vendase. Një model që kishte pak li

Mision i ri hapësinor, Japonia drejt Hënës me një rover
  • 2019-03-06

Mision i ri hapësinor, Japonia drejt Hënës me një rover

Japonia synon të zbarkojë në Hënë me një mision të ri eksplorimi hapësinor, i cili përmban një rover hënor, një automjet i drejtuar nga njeriu i ndërtuar nga kompania automobilistike, Toyota. Agjencia për zbulimin e hapësirës ajrore të Japonisë (Jaxa) do të bashkojë forcat me gji

No Pic available
  • 2019-02-24

Moti/ Gjatë natës -11°C, ja sa do të vijojë ulja e temperaturave

Pranvera që erdhi në mes të shkurtit u pasua ditën e djeshme nga temperatura të acarta që na rikthyen ethet e një dimri të gjatë. Për ata që janë kurioz të dinë ecurinë e motit në vazhdim, Meteoalb ka bërë me dije se temperaturat e ulta  do të vijojnë edhe ditën e sotme. Ndërk

Ulja e temperaturave, borë në Durrës dhe qytete të tjera
  • 2019-02-23

Ulja e temperaturave, borë në Durrës dhe qytete të tjera

Dita  e sotme ka filluar me temperatura të ulëta dhe erë të fortë, ndërsa dëbora ka nisur të zbardhë qytetin bregdetar të Durrësit. Dëborë po bie edhe në disa qarqe të tjera të vendit. Mësohet se reshje të shumta dëbore ka pasur në veri të Shqipërisë si në Dibër, kryesisht

Jo vetëm shi dhe erë! Fundjava rikthen reshjet e dëborës
  • 2019-02-23

Jo vetëm shi dhe erë! Fundjava rikthen reshjet e dëborës

Të shtunën dhe të dielën pritet një ulje e ndjeshme e temperaturave, ku në disa zona parashikohen edhe reshje dëbore. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të pësojnë rënie. Më konkretisht, ato pritet të arrijnë: në bregdet: 0 / 9 °C; në vendet e ulëta: -1 / 7 °C; n

Pëson rënie të popullaritetit, Putin e zë frika nga rusët
  • 2019-02-22

Pëson rënie të popullaritetit, Putin e zë frika nga rusët

Një vit më parë, Presidenti rus Vladimir Putin fitoi në një proces elektoral që u cilësua si zgjedhje të pista. Përballë kandidatësh të dobët, disa prej të cilëve mendohet se ishin kukulla të Kremlinit për ti dhënë procesit pamjen e një konkurrence më serioze, zoti Putin u shfa