Rezultate te kerkimit per termin: +Ulja

Meta: total 1000 / total_found 9658 / time 0.005 / keyword[0] ulja / docs[0] 9658 / hits[0] 12161 /
Nis ulja e temperaturave, të martën zbresin deri në 10 gradë
  • 2018-09-24

Nis ulja e temperaturave, të martën zbresin deri në 10 gradë

Ikën vera, vjen vjeshta. Nis ulja e temperaturave, të martën zbresin deri në 10 gradë Stina e verës duket se u mbyll këtë të hënë. Të martën, merrni masa për të veshur këmisha apo bluza me mëngë të gjata, pasi meteorologët parashikojnë një rënie të ndjeshme të temperaturave

Sosen fëmijët, në 9-vjeçare sot ulen 260 mijë nxënës më pak se në 1991
  • 2018-09-17

Sosen fëmijët, në 9-vjeçare sot ulen 260 mijë nxënës më pak se në 1991

Numri i fëmijëve që mësojnë në ciklin 9- vjeçar po pëson ulje të frikshme nga viti në vit, si pasojë e rënies së numrit të lindjeve dhe emigracionit ende të lartë që po përjeton popullsia e vendit. Sipas të dhënave të Ministrisë së Arsimit pritet që këtë vit shkollor të n

Rruga e Kombit, taksa për kuksianët u zgjidh me marrëveshje
  • 2018-09-13

Rruga e Kombit, taksa për kuksianët u zgjidh me marrëveshje

Pak ditë para rifillimit të kalimit me pagesë në Rrugën e Kombit, drejtuesit e këshillit bashkiak të Kukësit thonë se kjo çështje nuk do jetë më pjesë e diskutimit në këshill pasi ajo u zgjidh me marrëveshjen me qeverinë. Negociatat për vendosjen e një tarife të reduktuar për

Punësimi në shtet në nivelin më të lartë që nga 2005
  • 2018-09-12

Punësimi në shtet në nivelin më të lartë që nga 2005

Punësimi në shtet shënoi rritje domethënëse në tremujorin e dyte të vitit, me 170,652 të punësuar gjithsej, duke u zgjeruar me 3,7 për qind në raport me tremujorin e parë të vitit. Sipas të dhënave të INSTAT që i referohen listë-pagesave të tatimeve, punësimi në sektorin shtet

Papunësia u ul. Nga prilli në qershor: 10 mijë vende pune, shumica në shtet
  • 2018-09-11

Papunësia u ul. Nga prilli në qershor: 10 mijë vende pune, shumica në shtet

Instituti i Statistikave raportoi se papunësia u ul sërish në tremujorin e dytë të vitit ndonëse me një ritëm më të ulët se sa në tremujorët e mëparshëm. Sipas INSTAT për periudhën prill qershor të këtij viti, shkalla e papunësisë në Shqipëri zbriti në 12.4 nga 12.5 për qind

Ahmetaj: Nga 1 janari, sdo ketë më kazino në zonat e banuara
  • 2018-09-10

Ahmetaj: Nga 1 janari, sdo ketë më kazino në zonat e banuara

Që nga data 1 janar e vitit që vjen, në zonat e banuara nuk do të ketë më kazino. Është kjo deklarata e bërë ditën e sotme nga ministri i Financave, Arben Ahmetaj, duke folur ditën e sotme në komisionin parlamentar të Ekonomisë. Ai tha se nuk do të ketë shtyrje të ligjit sa i përk

Arrestimi i Begos, në Mavromati me familjen e një miku të tij
  • 2018-08-21

Arrestimi i Begos, në Mavromati me familjen e një miku të tij

Edmond Bego Sqarimi i policisë shqiptare mbi çështjen e ndalimit nga policia greke në bazë të kërkesës së autoriteteve italiane të biznesmenit Edmond Bego, i njohur edhe me disa emra të tjerë, ka ngritur një sërë pikëpyetjesh të tjera si dhe ka nxjerrë në pah mosveprimin e institu