Rezultate te kerkimit per termin: +Ulja

Meta: total 1000 / total_found 9658 / time 0.004 / keyword[0] ulja / docs[0] 9658 / hits[0] 12161 /
Malaj: Duhet një ekuilibër mes shkurtimit të shpenzimeve dhe rritjes së të ardhurave
  • 2015-12-06

Malaj: Duhet një ekuilibër mes shkurtimit të shpenzimeve dhe rritjes së të ardhurave

Buxheti 2016 Jaka: Duhen politika konkurruese. Dhoma Amerikane: Të zgjidhen pronat Reduktimi i shpenzimeve buxhetore mund të cenojë cilësinë e funksioneve dhe shërbimeve publike. Ky ishte thelbi i shqetësimit që ngriti ish-ministri i Financave, Arben Malaj, i ftuar dje në një tryezë me ek

Me uljen e TVSh-së, pse nuk po zbritet çmimi i bukës dhe i vajit ?
  • 2015-12-06

Me uljen e TVSh-së, pse nuk po zbritet çmimi i bukës dhe i vajit ?

Me Pakon e re fiskale është bërë përshkallëzimi i TVSh-së për produktet bazike, megjithatë kjo nuk po zbatohet në disa dyqane dhe në shumicën e furrave të bukës në Kosovë. Ulja e TVSh-së nga 16 në 8 për qi

No Pic available
  • 2015-12-06

Konflikti në Siri, mundësia e prekjes së Shqipërisë nga kriza e emigrantëve

Gjysma e popullsisë së Sirisë përqëndrohet në këtë territor. Sepse pjesa tjeter më e madhe e vendit është një shkretëtirë gjigande, megjithastë një shkretetirë shumë e rëndësishme. Në këtë zonë gjenden 1/3 e rezervave të lëndës djegese të botës dhe të gazit natyror. Pë

​Lëvizja për Bashkim konstituon Këshillin e Përgjithshëm
  • 2015-12-06

​Lëvizja për Bashkim konstituon Këshillin e Përgjithshëm

Lëvizja për Bashkim ka njoftuar me anë të një komunikate se sot ka mbajtur mbledhjen konstituive të Këshillit të Përgjithshëm, të zgjedhur nga Kuvendi VIII i LB-së. Ndër të tjera, në këtë mbledhje u zgjodhën ed

Taksa të larta No More
  • 2015-12-05

Taksa të larta No More

Pse taksat e larta nuk janë më një zgjidhje, dhe efektet negative që ato prodhuan. Gjendja në ekonominë reale është prova. Kryeministri duket se e ka përmbyllur politikën e taksave të larta, ndërsa Basha po shkon edhe më tej duke propozuar taksa më të ulëta se qeveria e Berishës Pa

Qeveria shmang përgjegjësinë për mosrealizimin e të ardhurave
  • 2015-12-05

Qeveria shmang përgjegjësinë për mosrealizimin e të ardhurave

Bode: Ky është buxheti më i ulët për investimet në këto 25 vite  Edmond Panariti – Do të mbështeten financiarisht afërsisht 12 000 fermerë me skema financimi që synojnë nxitjen e prodhimit bujqësor e blegtoral vendas, si dhe rritje e standardeve të tregtimit në sektorin e pes