Rezultate te kerkimit per termin: +Ulja

Meta: total 1000 / total_found 9658 / time 0.005 / keyword[0] ulja / docs[0] 9658 / hits[0] 12161 /
Ishministri, akuza Ramës: Njoha arrogancën dhe perversitetin e sektit politik pink
  • 2019-02-22

Ishministri, akuza Ramës: Njoha arrogancën dhe perversitetin e sektit politik pink

Ish-ministri teknik Dritan Demiraj, i është përgjigjur reagimit publik të kryeministrit Edi Rama, ku ky i fundit për situatën politike në vend, Dje Rama tha se djegia e mandateve të opozitës është një akt i padëgjuar si dhe se zgjedhjet do të bëhen më 2021, në një shënim në rrjet

No Pic available
  • 2019-02-22

Administratorët e pallateve i bashkohen aksionit për mbjelljen e pemëve

Fushatës së mbjelljes së pemëve i janë bashkuar edhe administratorët e zgjedhur të pallateve. Bashkë me banorët dhe me punonjësit e ndërmarrjes Nr. 1 të Bashkisë së Tiranës, ata po kontribuojnë çdo ditë për gjelbërimin e hapësirave para pallateve, duke përmirësuar jetesën n

Korçarët po lindin më pak fëmijë, ja qarqet e tjera me normën më të ulët
  • 2019-02-20

Korçarët po lindin më pak fëmijë, ja qarqet e tjera me normën më të ulët

Në pesë qarqe, Korçë, Kukës, Fier, Vlorë, Berat lindjet kanë pësuar rënie dyshifrore në vitin 2018, teksa numri i tyre ka pësuar rënie në të gjitha qarqet e vendit duke përfshirë edhe Tiranën. Në vitin 2018 në të gjithë vendin kanë lindur 28.934 bebe ose -193

I ulën dënimin Dritan Dajtit, nis gjuetia ndaj gjyqtarëve
  • 2019-02-15

I ulën dënimin Dritan Dajtit, nis gjuetia ndaj gjyqtarëve

Policia ka zhvilluar një aksion blic, duke bërë kontrolle në banesat e gjyqtarëve që dhanë vendimin për uljen e dënimit të Dritan Dajtit. Burimet bëjnë të ditur se kontrollet në banesat e gjyqtarë janë kryer nga forcat speciale të policisë me vendim gjykate. Tre ditë më parë, Mi

Të flesh mirë dhe qetë, 11 këshillat e ekspertit
  • 2019-02-12

Të flesh mirë dhe qetë, 11 këshillat e ekspertit

Të kesh një gjumë të mirë garanton një cilësi më të mirë të jetës dhe shmang problemet të rënda, të tilla si pagjumësia, obeziteti dhe stresi. Këtu janë rregullat për një gjumë të mirë, me ose pa fëmijë. Tema prindërit dhe gjumi, ju e dini, mund të jetë shumë e komplikua

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, si votuan 5 gjyqtarët
  • 2019-02-11

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, si votuan 5 gjyqtarët

Pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për heqjen e dënimit me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, zbulohen edhe vendimet pro dhe kundër të gjyqtarëve. Trupa gjykuese që dha vendimin përbëhej nga Fuat Vjerdha, që është edhe kryetar i Gjykatës së A

Dritan Dajti i shpëtoi burgut përjetë, Gjonaj: E paprecedentë, do marrim masa
  • 2019-02-10

Dritan Dajti i shpëtoi burgut përjetë, Gjonaj: E paprecedentë, do marrim masa

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj nëpërmjet një deklarate për mediat, ka denoncuar vendimmarrjen e paprecedent në rastin e gjykimit të Dritan Dajtit. Gjonaj tha se vendimi i marrë është në kundërshtim me standardet profesionale. Ajo i bëri thirrje Komisionit të Pavarur të Kualif