Rezultate te kerkimit per termin: +Ulja

Meta: total 1000 / total_found 9658 / time 0.005 / keyword[0] ulja / docs[0] 9658 / hits[0] 12161 /
Spahiu: Përse ekonomia jonë mbështetet tek pastrimi i parave!
  • 2019-02-07

Spahiu: Përse ekonomia jonë mbështetet tek pastrimi i parave!

Jemi kthyer në ekonomi të pastrimit të parave të drogës. Ky është shqetësimi që ngre deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu nëpërmjet një postimi në Facebook. Më tej ai thekson se ekonomia shqiptare është totalisht e varur nga paraja që hyn nga droga, korru

Trump: Mbroni kufirin e vendit tuaj, unë do ta ndërtoj murin
  • 2019-02-06

Trump: Mbroni kufirin e vendit tuaj, unë do ta ndërtoj murin

Presidenti amerikan, Donald Trump mbajti të martën fjalimin mbi gjendjen e vendit. Presidenti foli para një Kongresi të ri të zgjedhur në nëntor. Ky ishte fjalimi i dytë mbi gjendjen e vendit që mban Presidenti Trump që kur erdhi në Shtëpinë e Bardhë. “Shumë prej nesh bënë fu

No Pic available
  • 2019-02-02

Raporti i Standard & Poors, Ahmetaj: Shqipëria, më mirë se vendet e rajonit

Standard & Poor’s ka publikuar raportin e fundit, ku theksohet se Shqipëria ka pasur një përmirësim në situatën ekonomike. ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj, aktualisht kreu i Komisionit të Ekonomisë e ka quajtur këtë një tjetër notë pozitive të merituar për ekonomin

Vangjush Dako: Dua të kandidoj sërish për Durrësin
  • 2019-01-31

Vangjush Dako: Dua të kandidoj sërish për Durrësin

I pyetur në lidhje me kandidimin e tij sërish si kryebashkiak i Durrësit, Dako tha se ende ka energji për të qenë në kreu të këtij institucioni. Dako theksoi se vendimin për këtë gjë nuk e merr Vangjushi, bazuar në dëshirën e tij, por strukturat drejtuese të Partisë Socialiste. Ai

Mijëra apartamente në Tiranë, jemi në prag të kolapsit financiar
  • 2019-01-27

Mijëra apartamente në Tiranë, jemi në prag të kolapsit financiar

Ofertat në tregun e apartamenteve në Tiranë sa vijnë e po shtohen, në kontrast me rimet e përshpejtuara të emigracionit. Aktorët e tregut shprehen se ka një mospërputhje mes kërkesës së individëve për shtëpi, të cilët duan çmime ekonomike, dhe atë çka ofrojnë firmat e ndërtim

Në Gjermani, spiunët e rinj do të jenë të diplomuar
  • 2019-01-21

Në Gjermani, spiunët e rinj do të jenë të diplomuar

Spiuni më i famshëm në historinë e kinematografisë, nuk ka studiuar kurrë. James Bond është larguar nga shkolla reale elitiste Elton në Britani të Madhe pas vetëm dy semestrave. Në 25 filmat e deritanishëm , agjenti “007” ndjek gjithmonë të keqen. Pajisjet e tija më të

Ja si po pastrohen paratë në Shqipëri, nëpërmjet koncesioneve dhe ndërtimit
  • 2019-01-19

Ja si po pastrohen paratë në Shqipëri, nëpërmjet koncesioneve dhe ndërtimit

Rritja ekonomike ne vitin 2019 do të jetë më e ulët. Mungesa e investimeve të mëdha dhe e një klime të përshtatshme për rritjen e investimeve të brendshme dhe thithjen e investimeve të huaja do të ndikojnë në uljen e rritjes ekonomike në nivelin 3.7% në vitin 2019, tha Sherefedin Sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama