Rezultate te kerkimit per termin: +Ulja

Meta: total 1000 / total_found 9658 / time 0.005 / keyword[0] ulja / docs[0] 9658 / hits[0] 12161 /
Plani i Besa Shahinit për të rikthyer në auditore studentët!
  • 2019-01-18

Plani i Besa Shahinit për të rikthyer në auditore studentët!

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka deklaruar se studentët duhet të dinë se çfarë kërkojnë nëse i referohen shfuqizimit të ligjit për Arsimin e lartë. E ftuar në Top Talk, pasardhësja e Lindita Nikollës, ka shpjeguar se studentët duhet të jenë të qartë se cilët elementë të ligj

Evazioni fiskal, Rama mesazh biznesit: Mos luani me taksat se ju gjen belaja!
  • 2019-01-17

Evazioni fiskal, Rama mesazh biznesit: Mos luani me taksat se ju gjen belaja!

Zbulimi i një skeme mashtrimi me TVSH-në, ku dyshohet të jenë përfshirë dhjetëra biznesmenë të njohur në vend, e që ka çuar në lëshimin e urdhërndalime për 25 persona nga Prokuroria e Tiranës, ka sjellë reagimin e kryeministrit Edi Rama. Pasi përgëzon nismën e qeverisë së tij

Meta kthen për rishqyrtim në Kuvend ligjin Për noterinë
  • 2019-01-15

Meta kthen për rishqyrtim në Kuvend ligjin Për noterinë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Për noterinë, miratuar me votat e mazhorancës. Argumentet 1.Përmbajtja e nenit 61 të ligjit nr.110/2018 Për noterinë, nuk është i qartë dhe në harmoni me disa nene të tjera të këtij ligji. Formulimi i k

Tarifat e fakulteteve, Ahmetaj: Kush e ka paguar të plotë i kthehen paratë
  • 2019-01-14

Tarifat e fakulteteve, Ahmetaj: Kush e ka paguar të plotë i kthehen paratë

Arben Ahmetaj, ministri ende në detyrë i Financave ka sqaruar studentët në lidhje me tarifat e reja në Fakultete. Gjithashtu ai foli edhe për bursat, të cilat përfitohen nga studentët me mesatare mbi 9. Studentët me notë mesatare 9 deri 10 kanë përjashtim 100 % nga tarifa e shkollimit,

Jeta universitare në black-out! Ngujimi e protesta shtrihet në çdo fakultet
  • 2019-01-14

Jeta universitare në black-out! Ngujimi e protesta shtrihet në çdo fakultet

Jeta universitare në Tiranë ka hyrë sot në bojkot të plotë, pasi nisma e studentëve të fakultetit Ekonomik dhe Juridik për tu ngujuar brenda godinës, është përqafuar edhe nga studentë të Filologjikut, Arkitekturës, Mjekësisë, Shkencave Sociale dhe Universitetit Politeknik. Pavarës

No Pic available
  • 2019-01-12

Ulja e taksave në 5%, Rama: Kemi pritshmëri të madhe nga biznesi

Biznesi, kryesisht ai i vogël dhe familjar, e pranon që ulja trefish e tatim-fitimit nga 15% në 5%, kthehet në rritje të biznesit, por njëherësh godet edhe informalitetin. A.P, që operon në fushën e përpunimit të materialeve plastike, është një tjetër biznes që përfiton nga kjo mas

Rama: Ulje trefish të taksave për biznesin
  • 2019-01-11

Rama: Ulje trefish të taksave për biznesin

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook një video, ku shihet kreu i qeverisë në një biznes të vogël. Sipas Ramës, ulja trefish e taksave do të krijojë një mundësi plus për bizneset dhe për punësimin. Gjatë qëndrimit në këtë biznes, Rama u shpreh se synimi i masave që ka m