Rezultate te kerkimit per termin: +Ulja

Meta: total 1000 / total_found 9658 / time 0.005 / keyword[0] ulja / docs[0] 9658 / hits[0] 12161 /
Ulja e tatimfitimit, Rama  biznesmenit: Rriti rrogat e punëtorëve!
  • 2019-01-04

Ulja e tatimfitimit, Rama biznesmenit: Rriti rrogat e punëtorëve!

Paketa e re fiskale, që ka hyrë në fuqi nga 1 janari i këtij viti, parashikon uljen e tatimfitimit nga 15% në 5% për bizneset me xhiro vjetore nga 8 deri në 14 milionë lekë. I shoqëruar nga ministri i Financave, Ahmetaj, kreu i Qeverisë vizitoi një nga sipërmarrjet që përfitojnë nga

PD: 2018-a, viti më i keq në ekonomi! Falimentuan mbi 15 mijë biznese
  • 2019-01-04

PD: 2018-a, viti më i keq në ekonomi! Falimentuan mbi 15 mijë biznese

Në një bilanc ekonomik për vitin 2018 lidhur me bizneset, Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama se ka dëmtuar veprimtarinë tregtare në vend, pasi rreth 15 mijë biznese janë mbyllur, duke shpallur falimentimin, përgjatë 12 muajve që lamë pas. Në një dalje publike nga selia bl

Bora zbardh një pjesë të konsiderueshme të Shqipërisë
  • 2019-01-03

Bora zbardh një pjesë të konsiderueshme të Shqipërisë

Reshjet e dëborës kanë mbuluar një pjesë të konsiderueshme të vendit, duke nisur nga veriu, verilindja, juglindja e deri në jug të Shqipërisë. Nga Bulqiza raportohet për reshje të dendura bore dhe ngrica nëpër rrugë. Në Qarkun e Elbasanit raportohet për probleme në qarkullim në

Ulen temperaturat, rinisin reshjet e borës në Dibër dhe Kukës
  • 2019-01-02

Ulen temperaturat, rinisin reshjet e borës në Dibër dhe Kukës

Ulja e menjëhershme temperaturës këto ditë kanë sjellë reshjet e dëborës në të gjithë qarkun e Dibrës dhe Kukësit, ndërkohë që gjatë natës ato kanë shkuar nën -6 gradë celsius. Ndonëse me një intensitet të ulët, autoritetet lokale bëjnë apel që duhet pasur kujdes në zon

Protesta e parë e 2019-ës, banorët e Astirit kundër Unazës së Madhe
  • 2019-01-01

Protesta e parë e 2019-ës, banorët e Astirit kundër Unazës së Madhe

Viti 2018 u mbyll me protestën e diasporës, e cila ishte e fundit në vazhdën e një vale tubimesh, kryesisht studentore që ”shkundi” qeverinë Rama siç e tha edhe vetë kryeministri me një shuplakë të fortë. Por edhe 2019-a ka nisur me protesta. Janë banorët e ”Astirit&

Afrika e Jugut e mrekullueshme, por si duket nga qielli! (Foto)
  • 2018-12-28

Afrika e Jugut e mrekullueshme, por si duket nga qielli! (Foto)

Gjithë madhështia e vendit e parë nga tullumbacet dhe duke bërë fluturim me parashutë Afrika e Jugut është vendi i peizazheve që të lënë pa frymë dhe ngjyrave të këndshme: shtrirje të pafundme të livadheve të gjelbra, një oqean blu intensiv, vargjet malore spektakolare dhe plazhet

Banorët e Astirit si studentët, shtrojnë 6 kërkesa për qeverinë (LISTA)
  • 2018-12-27

Banorët e Astirit si studentët, shtrojnë 6 kërkesa për qeverinë (LISTA)

Në ditën e 54-të të protestës së tyre kundër shembjes së banesave për ti hapur rrugë ndërtimit të Unazës së Madhe të Tiranës, banorët e Astirit kanë përpiluar 6 kërkesa, të cilat kërkojnë që qeveria ti plotësojë me çdo kusht. Banorët si çdo ditë bllokuan për rreth 1 or