Rezultate te kerkimit per termin: +Ulja

Meta: total 1000 / total_found 9658 / time 0.004 / keyword[0] ulja / docs[0] 9658 / hits[0] 12161 /
Çfarë fshihet pas rënies së frikshme të euros? Civici: Ndikohet nga
  • 2018-12-26

Çfarë fshihet pas rënies së frikshme të euros? Civici: Ndikohet nga

Top Talk është fokusuar këtë të mërkurë tek ekonomia, ku pjesë e panelit ka qenë eksperti i ekonomisë dhe financave, profesor Adrian Civici. Një prej temave ku u fokusua diskutimi ishte edhe zhvlerësimi i çuditshëm i euros gjatë 2018-s përballë lekut. Sipas Civicit nuk kemi të bëj

REAGONI O SHTETE SHQIPTARE!
  • 2018-12-24

REAGONI O SHTETE SHQIPTARE!

Nga Shaban MURATI Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në 21 dhjetor i drejtoi një kërcënim të drejtëpërdrejtë për luftë Kosovës, duke deklaruar se çdo njeri po thotë se ne me lehtësi do ti arrijmë me armë qëllimet dhe unë e njoh më mirë se kushdo tjetër në vend gjendjen

Ndryshon buxheti, qeveria jep 300 mln lekë për konviktet
  • 2018-12-22

Ndryshon buxheti, qeveria jep 300 mln lekë për konviktet

Qeveria ka akorduar 300 milionë lekë për restaurimin e kontivkiteve. Ky vendim është parë pas ndryshimit për të dytën herë të buxhetit 2019.Akti normativ është botuar në fletoren zyrtare dhe ndryshimet e buxhetit kanë hyrë në fuqi.Buxheti i ndryshuar sjell ulje të të ardhurave dhe

Biznesi i vogël proteston, sot ulen qepenat nga ora 08:00 deri në 16:00
  • 2018-12-19

Biznesi i vogël proteston, sot ulen qepenat nga ora 08:00 deri në 16:00

Pa u zgjidhur ende situata me studentët, të cilët protestojnë në rrugë prej 2 javësh, qeverisë do ti duhet të përballet sot me një tjetër tubim kundër politikave të saj, këtë herë në fushën e ekonomisë. Janë bizneset e vogla, ato që kanë paralajmëruar një protestë. Vendimi

Protesta e studentëve, Avokati i Popullit: Të përgjysmohen tarifat për
  • 2018-12-18

Protesta e studentëve, Avokati i Popullit: Të përgjysmohen tarifat për

Studentët do të dalin sot për të 14-ën ditë në shesh, duke vijuar protestën e tyre kundër tarifave të larta të studimit dhe kushteve skandaloze në konvikte e fakultete. E teksa revolta e tyre nuk shfaq premisa për tu ndalur duke paralizuar kështu aktivitetin në auditorë, përkrah stu

Veriu dhe Juglindja pushtohen nga reshjet e dëborës (FOTO)
  • 2018-12-18

Veriu dhe Juglindja pushtohen nga reshjet e dëborës (FOTO)

Reshje të dendura bore kanë nisur në juglindje të Shqipërisë. Trashësia e dëborës në Dardhë dhe në Qafën e Qarrit ka arritur 25 cm ndërsa në Voskopojë mbërrin 10 cm. Rruga është e kalueshme vetëm me zinxhirë në Dardhë dhe në Qafën e Qarrit, kurse akset e tjera janë të kalu

Biznesi i vogël proteston, nesër ulen qepenat nga ora 08:00 deri në 16:00
  • 2018-12-18

Biznesi i vogël proteston, nesër ulen qepenat nga ora 08:00 deri në 16:00

Pa u zgjidhur ende situata me studentët, të cilët protestojnë në rrugë prej 2 javësh, qeverisë do ti duhet të përballet nesër me një tjetër tubim kundër politikave të saj, këtë herë në fushën e ekonomisë. Janë bizneset e vogla, ato që kanë paralajmëruar një protestë nesër