Rezultate te kerkimit per termin: +Ulja

Meta: total 1000 / total_found 9658 / time 0.005 / keyword[0] ulja / docs[0] 9658 / hits[0] 12161 /
ÇFARË MUND TA RIKTHEJË OPOZITËN NË PARLAMENT?
  • 2018-12-07

ÇFARË MUND TA RIKTHEJË OPOZITËN NË PARLAMENT?

Nga Ylli MANJANI Vettingu në politikë nuk është më favor që bëhet për opozitën. Atë e gjykoi si të drejtë Komisioni i Venecias. Tashmë është detyrë shtëpie për shtetin. Opozita e bëri të veten. Ndërkohë parlamenti dhe shteti në tërësi është i gjithi monopartiak ende. Ndaj

No Pic available
  • 2018-11-19

Vjeshtë në fund-nëntori, sinoptikania: Rritje temperaturash dhe reshje shiu

Përkeqësimi i motit në vend është ndierë më shumë në juglindje, ku reshjet e dëborës shkaktuan madje probleme në qarkullim. Në disa zona, trashësia e dëborës arriti mbrëmjen e së dielës në 1 metër, duke bllokuar edhe lëvizjen. Në Kapshticë, pala greke nuk lejoi kalimin e auto

Përplasje në radhët e mazhorancës për taksat dhe buxhetin
  • 2018-11-16

Përplasje në radhët e mazhorancës për taksat dhe buxhetin

Taksimi i pagave nuk është përplasja e vetme që mazhoranca ka brenda gjirit të saj, për paketën fiskale të vitit të ardhshëm. Një tjetër pikë që ka hapur debat është propozimi i deputetëve socialistë në Komisionin e Ekonomisë, për të hequr TVSH-në e inputeve bujqësore. Ka 2

Ulet taksa e pagave të larta
  • 2018-11-08

Ulet taksa e pagave të larta

Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj, në 150 mijë lekë në muaj. Efekti vjetor në buxhet është minus 2,5 mil

Buxheti 2019, Ahmetaj: Do të jetë viti i rritjes së pagave
  • 2018-11-05

Buxheti 2019, Ahmetaj: Do të jetë viti i rritjes së pagave

Gjatë prezantimit të buxhetit të vitit 2019, ministri i Dinancave Arben Ahmetaj ka thënë se i ardhshmi do të jetë viti i rritjes së pagave dhe i paketës sociale. Ahmetaj tha se buxheti 2019 do të rritet me 5.9%, ndërkohë që pagat do të rriten në sektorë si shëndetësia, bujqësia, a

No Pic available
  • 2018-11-01

Gjiknuri: Ulje rekord e humbjeve të energjisë

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri inspektoi zyrën e Kujdesit ndaj Klientit të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në qytetin e Kukësit. Jemi këtu tek zyrat e shërbimit të klientit të Operatorit të Shpërndarjes. Një zyrë model nga pikëpamja e in

No Pic available
  • 2018-10-31

Dhjetë rregulla për të shkuar mirë me vjehrrën tuaj

Së shpejti pritet që të fillojnë festat e fundvitit dhe pritet që të nisin temat e tubimeve familjare, duke përfshirë edhe vjehrrën. Për të shmangur konfliktet dhe që të mos keni mosmarrëveshje në familje, do ju duhet më shumë durim dhe gjithashtu një largpamësi dhe dinakëri. Men