Rezultate te kerkimit per termin: +Ulja

Meta: total 1000 / total_found 9658 / time 0.004 / keyword[0] ulja / docs[0] 9658 / hits[0] 12161 /
No Pic available
  • 2018-10-29

Priten 486 miliardë lekë të ardhura, por buxheti 2019 do jetë i shtrënguar

Buxheti i vitit 2019 është parashikuar më i përmbajtur për të ardhurat. Ndërsa rritja ekonomike parashikohet 4.3 përqind, qeveria parashikon rritjen e te ardhurave me 4.7 përqind ndërsa vetëm si pasojë e zgjerimit të ekonomisë dhe inflacionit në 2019 të ardhurat duhet të rriteshin m

Panik në ajër, avioni i Princ Harry dhe Meghan Markle goditet nga rrufeja
  • 2018-10-14

Panik në ajër, avioni i Princ Harry dhe Meghan Markle goditet nga rrufeja

Një avion privat me të cilin udhëtonte çifti i sapomartuar mbretëror, pra princi Harry dhe dukesha Meghan Markle raportohet se është goditur nga rrufeja, në atë që Daily Star e cilëson si një nga lëvizjet më të frikshme për familjen mbretërore në ajër. Avioni luksoz Dassault Falco

Krioterapia, a na rinon dhe dobëson vërtet i ftohti?
  • 2018-10-06

Krioterapia, a na rinon dhe dobëson vërtet i ftohti?

Në SHBA është tashmë një modë dhe tani edhe në Itali. Quhet “Kriosauna”, ose ndryshe: sauna e të ftohtit, një trajtim mirëqënieje, e cila për vetëm tre minuta ekspozim në të ftohtë shumë intensiv, premton efektin anti-moshë dhe një ‘shkundje’ të metabolizm

Paketa e re fiskale, taksat që do të ulen në 2019-ën
  • 2018-10-05

Paketa e re fiskale, taksat që do të ulen në 2019-ën

Paketa e re fiskale që do hyjë në fuqi më 1 Janar parashikon ulje taksat. Qeveria ka menduar të lehtësojë taksat korporative, tatimi mbi dividetin ulen nga 15 ne 8 përqind. Është menduar edhe ulja e tatimi mbi pagat mbi 130 mijë lekë në muaj. Sipas qeverisë, synimi është lehtësimi i

Parashikimi i BB për Shqipërinë: Ekonomia do rritet 4%
  • 2018-10-04

Parashikimi i BB për Shqipërinë: Ekonomia do rritet 4%

Banka Botërore përmirëson parashikimin për ekonominë shqiptare nga një rritje në 3.6 për qind, në 4 për qind. Sipas përfaqësues së Bankës Botërore arsyeja e rritjes është sektori i energjisë. Ajo quan sukses edhe Eurobondin. Banka Botërore ngriti parashikimin për rritjen e ekonom

Shqipëria, borxh të lartë. Moodys konfirmon notën B1
  • 2018-09-27

Shqipëria, borxh të lartë. Moodys konfirmon notën B1

Pak ditë para se qeveria të marrë 500 milionë euro hua në tregjet ndërkombëtare, gjiganti amerikan Moodys ka konfirmuar notën B1 për borxhin publik të Shqipërisë, duke e cilësuar atë me perspektivë të qëndrueshme. Në raportin që pritet të shërbejë si pikë referimi për invest

Drafti i qeverisë, taksat që ndryshojnë nga 1 janari
  • 2018-09-25

Drafti i qeverisë, taksat që ndryshojnë nga 1 janari

Paketa e re fiskale pritet të sjellë ndryshime të rëndësishme taksash duke filluar që nga 1 janari i vitit të ardhshëm. Ndonëse drafti nuk është bërë publik, Top Channel zbulon se ndryshimi kryesor është ulja e tatimit mbi dividentin. Aktualisht, norma e tatimit mbi dividentin ësht