Rezultate te kerkimit per termin: +Unazn

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.286Z

Ekspertët, kundër lëvizjes së re në Qendër

Punimet n sheshin "Sknderbej" po krijojn nj amulli t vrtet n qarkullimin rrugor t kryeqytetit. Bashkia e Tirans ka miratuar nj skem t re pr lvizjen e automjeteve, q parashikon ndalimin e qarkullimit t tyre n shesh. Dhe t gjitha automjetet e drejtuara pr n qendr nga Bulevardi "Zogu i P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Kaos në trafik, bllokohet për 30 minuta qendra e Fierit

Paralizohet qyteti i Fierit, si pasoj e trafikut t rnduar. Pr m shum se 30 minuta, dhjetra makina kan mbetur pa lvizur n rrethrrotullimin pran bashkis s qytetit. Paralizimi i trafikut ka ardhur si pasoj e fluksit t lart t mjeteve q vinin nga Vlora dhe jugu i vendit. Trafiku sht normalizuar pas mesdi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.724Z

Bashkia e Tiranë prish shtëpitë 500-vjeçare

Pasi kan jetuar pr afro 500 vjet n shtpit e tyre, disa prej familjeve m t vjetra n kryeqytet, n mnyr t befasishme jan lajmruar nga Bashkia e Tirans se i kan shtpit pa leje. Letra e bashkis pr disa familje q banojn n qendr t Tiranes, u shoqrua menjher me ruspa dhe fadroma, duke pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.865Z

Policia bllokon rrugën që lidh spitalin me qytetin

Rruga kryesore q lidh spitalin me pjesn tjetr t qytetit n Fier prej disa kohsh sht bllokuar, jo se n t po kryhen punime, por pr shkak t vendosjes s disa blloqeve betoni nga policia rrugore. Bllokimi i ktij aksi ka bre q urgjencat t prshkojn gjith unazn, e cila ka shum trafik pr t shkuar n spital. Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.785Z

Socialistët bllokojnë rrugën në Elbasan dhe Shkodër

Socialistt kan gjetur nj metod t re proteste, duke mos u mbledhur n sheshe pr fjalime partiake, por duke bllokuar rrug nacionale ose lokale. Kshtu ndodhi n disa protesta t shkuara dhe kshtu ndodhi dje n Shkodr e Elbasan. Si bn t ditur zyra e shtypit pran PS-s dje “n rrugn n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.349Z

Në 2011, Universitet për Administratën Publike

N mbledhjen e qeveris, kryeministri Sali Berisha paralajmroi ngritjen vitin e ardhshm t Universitetit pr Administratn publike. Pr kt qllim duke filluar nga java q vjen, do t ngrihet nj grup i posam pune, q do t prcaktoj gjith hapat deri n ngritjen e Universitetit, pr t cilin kryeministri sugjeroi pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.897Z

Kokalari: Trafiku i Tiranës probleme serioze

Trafikut t rnduar, i shtohen edhe urbant, parkimet e gabuara dhe ato dyshe prej kohsh, jan kthyer n nj problem pr qarkullimin e mjeteve n kryeqytet. Por sikur t mos mjaftonte kjo, ktij realiteti, i shtohen edhe autobuzt e linjave t ndryshme urbane. Mjaft stacione t tyre jan n vende t paprshtatshme.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama