Rezultate te kerkimit per termin: +Une

Meta: total 1000 / total_found 26895 / time 0.011 / keyword[0] une / docs[0] 26895 / hits[0] 67120 /
No Pic available
  • 2018-12-05

A do jetë opozitari që do sfidojë Veliajn? Manjani sqaron të vërtetën

Përkrah Jorida Tabakut dhe Dashamir Shehit nga PD, emri i tij është lakuar si ai i një kandidati të mundshëm , që opozita e bashkuar mund të vendosë përballë kryebashkiakut Erion Veliaj në Tiranë, në zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019. Por, Ylli Manjani me një postim të gjatë n

Protestë, vajza topless gati sa nuk përplaset me Kadillakun e Trump (Video)
  • 2018-11-11

Protestë, vajza topless gati sa nuk përplaset me Kadillakun e Trump (Video)

Tre gra aktiviste të Femen shkaktuan një incident në Champs Elysees, kur kaloikadillaku i blinduar i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, pak para orës 11 në ceremoninë përkujtimore të 11 nëntorit, që shënon 100 vjetorin e fundit të Luftës së Parë Botërore. Dy nga tr

Arrestimi i Çukos, Berisha: Hajdut thërrimesh para vjedhjeve të Ramës
  • 2018-10-21

Arrestimi i Çukos, Berisha: Hajdut thërrimesh para vjedhjeve të Ramës

Nëpërmjet një postimi në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish-drejtorit të Burgjeve Arben Çuko. Berisha thotë se sa do të ketë vjedhur Çuko është vite dritë larg vjedhjeve të Ramës. Postimi i Berishës Kallam Deshtaku e ka te ndjere keqard

U akuzua për plagjiaturë, jep dorëheqjen zv/ ministri i Arsimit
  • 2018-10-19

U akuzua për plagjiaturë, jep dorëheqjen zv/ ministri i Arsimit

Zv/ Ministri i Arsimit, Ervin Demo ka dhënë sot dorëheqjen nga detyra. Gjatë 10 ditëve të fundit në median online është shkruar se ai ka vjedhur punimin shkencor. Pas kritikave të ashpra ndaj tij për plagjiature, Demo sot vendosi të largohet nga dikasteri i arsimit. Pretendimi ka ardhur

Incident në Beograd, shqiponja përplas deputetin me policinë serbe (Video)
  • 2018-10-04

Incident në Beograd, shqiponja përplas deputetin me policinë serbe (Video)

Shqiponja mbetet ende një simbol që ngjall irritim kur zbret në Beograd dhe më së miri këtë e tregon një incident i ndodhur në kryeqytetin serb, që ka për protagonist deputetin e PS, Pjerin Ndreu dhe policinë vendase. Ndreu gjendej në shoqërinë e dy bashkëpunëtorëve të tij sociali

Klod Dyran, historia e një burri të jashtëzakonshëm
  • 2018-09-30

Klod Dyran, historia e një burri të jashtëzakonshëm

Luan Rama Claude Durand (Klod Dyran), iku tepër herët nga kjo botë kur ndërkohë e kishte lënë fushën e botimeve dhe ishte hedhur në botën e shkrimit, në pasionin e tij të parë, shkrimin e romaneve, eseve dhe të teksteve historike, si Isha numri Një, Agjenti i Solzhenicinit, Pavioni i

No Pic available
  • 2018-09-14

Princi shqiptar Malik, një peshkatar perlash në periferinë parisiane 

Një Princ shqiptar në Paris? Kur dhe në çkohë? Vallë bëhet fjalë për Esat Pashë Toptanin që në selinë e tij «qeveritare» në Hôtel Continental, pranë Place de la Concorde të Parisit, i cili paraqitej kudo si Princ i Shqipërisë apo Alejandro Kastriota, ky pinjoll i një prej deg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama