Rezultate te kerkimit per termin: +Une

Meta: total 1000 / total_found 26895 / time 0.011 / keyword[0] une / docs[0] 26895 / hits[0] 67120 /
Mesazhe të koduara? Tahiri: Nëse kam, i them drejtpërdrejtë
  • 2018-04-19

Mesazhe të koduara? Tahiri: Nëse kam, i them drejtpërdrejtë

Ish-ministri i brendshëm, Sajmir Tahiri ka reaguar në Facebook pas jehonës që bëri deklarata e tij e sotme jashtë ambienteve të Kuvendit, ku u kthye pas 6 muajsh mungesë. Tahiri ka siguruar se heshtja e tij e deritanishme nuk është dorëzim, por vetëm respekt për drejtësinë, ndërsa ka

Une, studenti i Pirro Manit ne ditelindjen e 86-te
  • 2018-04-15

Une, studenti i Pirro Manit ne ditelindjen e 86-te

Ylli Demneri Nje tavoline, dy karrike te vjetra dhe kater meshtekna. Feneri eshte i varur ne njeren nga deget. Dielli nuk duket (si projektoret ne teater), por rrezet e tij ndricojne fort syprinen e tavolines dhe konturet e karrikeve. Hijet e meshteknave zgjaten mbi toke. Lisharesja, pak me tutje, l

LGBTI, Manjani dhe Shehu kundër ambasadorit Donald Lu
  • 2018-04-06

LGBTI, Manjani dhe Shehu kundër ambasadorit Donald Lu

Deputeti demokrat Tritan Shehu dhe ish-ministri Ylli Manjani kanë reguar ndaj deklaratës së ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, të cilëve u ka kërkuar të kenë kujdes me komentet e tyre mbi komunitetin LGBTI. Manjani i kujton ambasadorit Lu, se nëse ai ndjek statuset e tija në FB p

VETTINGU NË POLICI, SI LUFTA E KLASAVE
  • 2018-02-26

VETTINGU NË POLICI, SI LUFTA E KLASAVE

Nga Ylli MANJANI Fatmir Xhafaj, i brumosur thellë teorinë dhe praktikën e luftës së klasave, ka sjellë modelin e ri të kësaj lufte që quhet Vetting. E futi këtë model në drejtësi dhe lëmshi është aty. Tani po bën të njëjtën gjë në polici. Qëllimi është i qartë: kontroll pol

Në hetim kryebashkiaku i Rrogozhinës, Nuredini: Abuzimi nisi para meje
  • 2018-02-22

Në hetim kryebashkiaku i Rrogozhinës, Nuredini: Abuzimi nisi para meje

Me dyshimet se është shpërdoruar detyra duke abuzuar me tokat në Spille por edhe projektin e stacionit të plazhit, në bashkinë e Rrogozhinës duket se të gjithë janë të dyshuar që nga kryetari e deri tek sekretari. Dy prej tyre gjenden nën arrest, ndërsa kryetari i bashkise Beqir Nur

No Pic available
  • 2018-02-10

Veliaj jep lajmin e mirë, në shtator hap dyert shkolla Kosova

Puna për ndërtimin e shkollës 9-vjeçare Kosova nisi pak muaj më parë, por duket se godina do të jetë gati këtë shtator për të mirëpritur 360 nxënës në rrugëtimin drejt dijes. Lajmin e mirë për rihapjen e këtij institucioni arsimor në shtator e ka dhënë vetë kreu i Bashkisë s

LSI, thirrje SHBA-BE: Mjaft heshtët, Rama po asgjëson ONM
  • 2018-01-23

LSI, thirrje SHBA-BE: Mjaft heshtët, Rama po asgjëson ONM

Kreu i Grupit të LSI, Petrit Vasili, i ka bërë thirrje ambasdorëve Romana Vlahutin dhe Donald Lu të reagojnë në kushtet kur kryeministri Edi Rama po asgjeson ONM-ën. Në thirrje publike sot, Vasili shprehet: Ne web-in e delegacionit europian ne Tirane sqarohet si me poshte arsyeja e pranise

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama