Rezultate te kerkimit per termin: +Une

Meta: total 1000 / total_found 26895 / time 0.011 / keyword[0] une / docs[0] 26895 / hits[0] 67120 /
No Pic available
  • 2017-11-03

Balerina, e prekur nga largimi i Adelës: Kam diçka që duhet ta them

Ndarja nga jeta e gazetares Adelajda Xhamani ka prekur një pjesë të madhe të miqve të saj, të cilët kanë shprehur ngushëllimet edhe në rrjetet sociale. Një dedikim prekës bëri edhe balerina e njohur, Isida Mollaymeri e cila ka publikuar vazhdimisht momente që kanë kaluar bashkë. Ajo

No Pic available
  • 2017-11-02

Çfarë është atdheu? Përgjigjet e hidhura të nxënësve shqiptarë

Një mësues i rrethit të Beratit u ka kërkuar nxënësve të shkruajnë në një copë letër çfarë është atdheu për ta. Përgjigjet më pas i ka postuar në faqen e tij në Facebook që janë shpërndarë menjëherë. Ka fjalë të bukura, por më shumë ka pesimizëm me një dozë të thek

No Pic available
  • 2017-11-02

Çfare eshte atdheu per ju? Përgjigjet e nxënësve do ju bëjnë të mendoni

Doni të dini çfarë është atdheu për fëmijët tanë? Një mësues në një shkollë të Beratit pyeti nxënësit dhe përgjigjet e tyre i postoi në facebook. Ky është mësuesi Namir Lapardhaja.  Kushtojini dy minuta kohë t’i lexoni dhe do shikoni se mes tyre ka sa optimizëm, kr

No Pic available
  • 2017-11-02

Përplasja e dy botëve, të fillosh një jetë të re në një shtet të huaj

Një vajzë 13-vjeçare jeton në Gjermani,  ku ajo dhe familja e saj kërkuan azil pasi u larguan nga shtëpia e tyre në Siri. Israa ka treguar se si ka rindërtuar jetën e saj, ka zënë shokë të rinj dhe se si arrti që të shkonte përsëri në shkollë, një mundësi që nuk do ti jepe

No Pic available
  • 2017-10-31

Miss Globe, nisin provat për kompeticionin ndërkombëtar të bukurisë

58 konkurrentet për Miss Globe kanë nisur provat e para për komopeticionin ndërkombëtar të bukurisë. Eventi do të mbahet në ambientet e Parkut Olimpik në kryeqytet ndërsa vazjat kanë mbërritur në Shqipëri me synimin e vetëm atë të marrjes së kurorës së Miss Globe. Kjo është di

Ish-zyrtari i Burgjeve: Në kupolën drejtuese të Ministrisë së Brendshme është një trafikant
  • 2017-10-08

Ish-zyrtari i Burgjeve: Në kupolën drejtuese të Ministrisë së Brendshme është një trafikant

Pasi Edi Rama i përmendi emrin Klajdi Musabelliut dhe ky i fundit iu kundërpërgjigj,kanë reaguar disa personazhe në mbrojtje të këngëtarit. Megjithatë ndryshe nga pjesa tjetër, që reaguan ashpër ndaj deklaratës së kryeministrit, ish-inspektori i Çështjeve Ligjore dhe Sigurisë në D

No Pic available
  • 2017-10-08

Rama e quan të dështuar, shpërthen Klajdi Musabelliu: Më mirë këngëtar me nder sesa të lëpij mendere

Pasi e përmendi në fjalimin e tij në Asamblenë e sotme të PS, duke e quajtur këngëtar të dështuar, ka reaguar menjëherë Klajdi Musabelliu, këngetari shqiptar, aktivist prane LSI­-së, deri dje i punësuar pranë Agjensisë Kombëtare të Burimeve Natyrore. Une kengetar, gazetar, dhe a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama