Rezultate te kerkimit per termin: +Universitetin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.912Z

FOTOT/ Ritet makabre të vëllazërisë në universitetin amerikan

Shumë prej nesh kanë parë filmat amerikanë me vëllazëritë e famshme. Por nëse në komeditë që kemi parë ka pasur rite të çuditshme, të krijuara për qëllim humori, ritet e një universitet të quajtur Hofstra në Nju Jork janë vërtet makabre. Që të bëhesh pjesë e vëllazëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.662Z

Gjuha shqipe, degë në Universitetin Publik në Selanik

Negociata për përfshirjen e kësaj lënde edhe në shkollat e mesme dhe 9-vjeçare Shpresa Mezini Gjuha shqipe do të mësohet edhe në universitetin publik Aristotelis, në Selanik të Greqisë. Kështu, si studentët me origjinë shqiptare, që nuk duan të harrojnë gjuhën e tyre amë, ashtu e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.735Z

Gjykata rihap Universitetin Ndërkombëtar të Tiranës

Vendimi Studentët e Universitetit Ndërkombëtar të Tiranës, pritet që ti rikthehen mësimit pas nëntë ditëve protestë në lidhje me vendimin e Drejtorisë Tatimore për sekuestrim të godinës. Kjo e drejtë u dha nga Gjykata e Tiranës, e cila mbështeti ankimimin e UNT-së për të rrëzu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.914Z

Krasniqi: Urime për UNESCO, ngushëllime për Universitetin

Jakup Krasniqi u ka shprehur urimet e tija për UNESCO dhe "ngushëllimet" për shkarkimin e rektorit Zejnullahu. "Urime pranimi në UNESCO! Janë vlerat tona kulturore, toleranca dhe vendosmëria për të mbrojtur vlerat e trashëgimisë kulturore, ato që t'i hapen rrugët e pranimit në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.400Z

Vazhdojnë përplasjet në Universitetin e Sporteve

Vazhdojnë përplasjet midis rektorit dhe këshillit të profesorëve në Universitetin e Sporteve të Tiranës. Pas një mbledhjes së senatit anëtari i këshillit të profesorëve Mehmet Spahiu ka shpjeguar se ky universitet tashmë &e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.491Z

Sherr ne Universitetin e Kamzes plagoset i riu

Tirane 11 dhjetor 2014 NOAal- Nje i ri ka mbetur i plagosur rende gjate nje sherri mes te rinjve ne Universitetin e Kamzesbr br Nga ana e uniformave blu nisi procedimi penal per 19 vjecarin Cezar S banues ne Koder Kamez Tirane pasi diten e djeshme ne Universitetin e Kamzes pas nje konflikti te cas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.533Z

Studim i shqipes ne universitetin quotAristoteliquot

25 shkurti i këtij viti bëhet një ditë e shënuar për gjuhën shqipe dhe historinë e saj, pasi për herë të parë në këtë datë fillon zyrtarisht studimi i saj për herë të parë në një univers

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama