Rezultate te kerkimit per termin: +Universitetin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.589Z

Hapen doktoraturat ne Universitetin e Durresit

Cilat jane kriteret qe duhen plotesuar, per te gjithe aplikantet e tjere per studime pasuniversitare Te gjithe studentet qe duan te mbrojne titullin doktor, kane mundesine ta bejne nje gje te tille edhe ne Universitetin e Durresit "Aleksander Moisiu". Ceremonia e celjes se doktoraturave eshte zhvill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.106Z

Gara ne Universitetin e Tiranes

brbrInstitucionet publike te arsimit te larte jane ne diten e fundit te fushues zgjedhore per drejtuesit e rinj Ne Universitetin e Tiranes situata duket me e tensionuar per shkak te kercenimit te kandidatit Mynyr Koni nga Emiliano Shullazi Kandidati Koni ka qene hermetik ndaj medias duke u mjaftuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.704Z

Zgjedhjet ne Universitetin e Elbasanit

Kandidati për rektor në Universitetin “ Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, Liman Varoshi i cili rikandidon i vetëm në këtë post, ka shpalosur platformën e tij rreth ecurisë së këtij institucionin gjatë viteve të ardhshme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.880Z

Financime për universitetin e sporteve

Rrugë të hapur për të gjitha investimet në objektet sportive në mënyrë që të plotësohet i gjithë kampusi universitar sportiv. Ky ishte premtimi i kryeministrit Berisha i cili përuroi sot sallën e re të lojrave në Universitetin e Sporteve Tirana, një investim mbi 700 milionë lekë i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.440Z

Shkodra e vitit 1910, në Universitetin e Kolumbias

Shqipëria dhe Kosova e vitit 1910 në koleksionin privat të gazetarit gjerman Ernst Jäckh, ruhen në bibliotekën e Universitetit të Kolumbisë  Ato duhet të jenë nënë e bijë. Bija mban në dorë furkën teksa përpiqet të tjerrë lesh, një punë karakteristike kjo për gratë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.912Z

FOTOT/ Ritet makabre të vëllazërisë në universitetin amerikan

Shumë prej nesh kanë parë filmat amerikanë me vëllazëritë e famshme. Por nëse në komeditë që kemi parë ka pasur rite të çuditshme, të krijuara për qëllim humori, ritet e një universitet të quajtur Hofstra në Nju Jork janë vërtet makabre. Që të bëhesh pjesë e vëllazëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.662Z

Gjuha shqipe, degë në Universitetin Publik në Selanik

Negociata për përfshirjen e kësaj lënde edhe në shkollat e mesme dhe 9-vjeçare Shpresa Mezini Gjuha shqipe do të mësohet edhe në universitetin publik Aristotelis, në Selanik të Greqisë. Kështu, si studentët me origjinë shqiptare, që nuk duan të harrojnë gjuhën e tyre amë, ashtu e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama