Rezultate te kerkimit per termin: +University

Total: 2004
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.868Z

"Shqipja totalitare" prezantohet në New York University

Të shtunën më 27 shkurt 2010 u prezantua, në mjediset e New York University dhe nën kujdesin e prof. Shinasi Ramës, libri i Ardian Vehbiut Shqipja totalitare, i cili u nderua së fundi me çmimin "Gjergj Fishta". Ky është takimi i katërt i serisë "Takime të hapura - Probleme shqiptare"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.153Z

Nikolla: Masterin në Albanian University ma ofroi Berisha

Tirane- Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla përmes një postimi në facebook kërkoi të sqaronte diplomën master që kishte marrë në Albanian University në 2010. Ky është një nga 13 universitetet për të cilat sot u kërkua pezullimi i aktivitetit, pas publikimit të raportit të verifikim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.492Z

Albanian University nis regjistrimet në Tiranë, vetëm filiali i Beratit u pezullua

Tiranë Një prej universiteteve private në Shqipëri, Albanian University, ka reaguar pas zhvillimeve më të fundit në fushën e arsimit të lartë. Përmes një deklaratë për shtyp, drejtuesit e universitetit kanë sqaruar gjithë studentët se viti akademik në Albanian University në Tiran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.163Z

The students of the Politecnic University enter today the third day of strike

The 8 students of the Politecnic University of Tirana continue today the third day of hunger strike in the engineering faculty. The students have declared that they will continue their strike until the fulfillment of their demands for the probation exams. The rector Perparim Hoxha declared yeste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.349Z

Tiranë, “University of New York”diplomohen studentët e rinj

TIRANE- Një brez tjetër studentësh ka nxjerrë këtë vit “University of New York” Tirana. Ashtu sikurse edhe gjatë viteve të tjera, studentët kanë “hedhur kapelet” e tyre të studimit për tiu drejtuar tashmë tregut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.502Z

Albanian University: Morëm vlerësim pozitiv nga MAS, pezullim vetëm filiali Berat

TIRANE- Albanian University, i njohur ndryshe si UFO, nëpërmjet një deklarate për shtyp njofton studentët, stafin akademik dhe mbarë opinionin publike ka marrë vlerësim pozitiv nga MAS. Po sipas kësaj deklarate është pezulluar vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.354Z

Diplomat, Leeds Metropolitan University dhe “Epoka” marrëveshje

Marrëveshja e bashkëpunimit mes këtyre dy institucioneve është firmosur nga Rektori i Universitetit Epoka Prof. Dr. Hasan Kaplan dhe përfaqësuesi i Leeds Metropolitan University, Z. Robert Teal.Sipas kësaj marrëveshje studentët e vitit të katërt në Universitetin Epoka do të kenë mund

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama