Rezultate te kerkimit per termin: +Ura

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.409Z

Shembja, shkatërrohet ura e Limuthit

16/01/2005  Mbremjen e dy ditëve më parë, Ura e Limuthit ka pësuar shembjen përfundimtare të saj. Pasi ishte dëmtuar disa javë më parë si për shkak të gërryerjes së tokës nga lumi, dy ditë më parë ura ka pësuar një shembje në pothuaj gjysmën e konstruktit të saj. Pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.405Z

“Ura e Bruklinit” feston 125-vjetorin

Nga Nju Jorku, Beqir SINA Më 21 maj 1883, nën tingujt e bandave muzikore dhe fishekzjarreve u përurua Ura e Bruklinit në qytetin e Nju Jorkut. Vepër e arkitektit gjerman John Augustus Roebling, Ura është e 283 metra e gjatë. Dhe e vendosur në dy këmbë mbi lumin East, lidh Mahnatanin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.937Z

PSE DUHET RESTAURUAR URA E GOLIKUT

Vaso Naço  Ura e Golikut si shumë monumente, pjesë të rëndësishme të trashëgimisë sonë kulturore është lënë në harresë, askush nuk interesohet, askush nuk e mirëmban, askush nuk ndërhyn, madje edhe më keq akoma, disa të papërgjegjshëm, me kazma, lopata dhe detektorë metali i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.456Z

E pakalueshme ura e Fierzes

Ura e Fierzes qe lidh Qafen e Malit dhe pjesen tjeter te vendit me Tropojen eshte demtuar shume rende per shkak vrullit te dallgeve dhe ujit qe e godasin prej disa ditesh rresht. Ura edhe sot ne mengjes eshte bere e pakalueshme nga mjetet per shkak se rruga nacionale eshte bllokuar nga sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.874Z

Mat po demtohet ura e vjeter

Ura e vjeter mbi lumin Mat ndertuar ne vitin 1930 eshte demtuar shume vitet e fundit. Ura 80-vjecare i ka mbijetuar kohe por jo njerezve qe vitet e fundit kane nisur te shkaterrojne parmaket e saj per t'i marre hekurin, ndersa kembet e ures po zbulohen nga personat qe marrin inertet e lumit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.343Z

"Ura e Matit po shembet"

Nje prej urave me te rendesishme ne Burrel, e njohur si Ura e Matit, gjendet ne rrezik shembjeje. Alarmin e kane dhene te paret efektivet e Policise Rrugore ne komisariatin e Matit dhe me pas prefektura e Dibres, te cilat i kane derguar letra Drejtorise se Pergjithshme te Rugeve. Zeqo Kolgjini, me d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.119Z

Shembet ura primitive, rrezikojnë jetën fëmijët

Foto Ilustruese GRAMSH- Dy fëmijë kanë rrezikuar jetën pasditen e sotme pas shembjes së një ure primitive në fshatin Poroçan të Gramshit. Raportohet se ura është shembur në momentin që fëmijët e moshës 11-14 vjeç kane qenë duke kaluar. Një banor i zonës ka mundur të shpëtojë f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama