Rezultate te kerkimit per termin: +Ura

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.874Z

Mat po demtohet ura e vjeter

Ura e vjeter mbi lumin Mat ndertuar ne vitin 1930 eshte demtuar shume vitet e fundit. Ura 80-vjecare i ka mbijetuar kohe por jo njerezve qe vitet e fundit kane nisur te shkaterrojne parmaket e saj per t'i marre hekurin, ndersa kembet e ures po zbulohen nga personat qe marrin inertet e lumit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.343Z

"Ura e Matit po shembet"

Nje prej urave me te rendesishme ne Burrel, e njohur si Ura e Matit, gjendet ne rrezik shembjeje. Alarmin e kane dhene te paret efektivet e Policise Rrugore ne komisariatin e Matit dhe me pas prefektura e Dibres, te cilat i kane derguar letra Drejtorise se Pergjithshme te Rugeve. Zeqo Kolgjini, me d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.119Z

Shembet ura primitive, rrezikojnë jetën fëmijët

Foto Ilustruese GRAMSH- Dy fëmijë kanë rrezikuar jetën pasditen e sotme pas shembjes së një ure primitive në fshatin Poroçan të Gramshit. Raportohet se ura është shembur në momentin që fëmijët e moshës 11-14 vjeç kane qenë duke kaluar. Një banor i zonës ka mundur të shpëtojë f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.730Z

Po restaurohet ura e Shën Prodhromit

Ura 300 vjeçare e Shën Prodhromit, e cila ndodhet në fshatin Voskopojë, i është nënshtruar së fundmi restaurimit. Specialistë dhe punëtorë te Drejtorisë Rajonale të Kulturës Kombëtare nga bashkia e Korçës pasi kanë konstatuar disa problematika si dëmtimi i shtresës së sipërme,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.874Z

Shembet ura 107 vjeçare në Pensilvani

Ura 107 vjeçare në Pensilvaninë Perëndimore është shembur e gjitha brenda pak minutave, menjëherë pas ndërhyrjes në të stafit të Departamentit të Transportit në Pensilvani, të cilët e shëmben me shpërthim strukturën masive të hekurt. Ura “Hulton” u shemb menjëherë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.110Z

Indonezi, shembet ura, 9 të vdekur

Një urë që lidh dy ishuj të vegjël është shembur në Indonezi duke shkaktuar të paktën 9 të vdekur. Mes viktimave, tre janë fëmijë. Raportohet se ura e shembur ndodhej në ishullin turistik të Balit. Njerëzit po kalonin mbi urë për një ceremoni fetare, kur ndodhi edhe ngjarja tragj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.542Z

FOTOT/ Ura që thyen ligjet e fizikës!

Kjo është një ndër urat më të pazakonta në botë. Ajo ndodhet në Holandë. Ura Veluëemeer u ndërtua në 2002 dhe lidh Holandën me ishullin artificial Flevoland. Ura lejon kalimin e mjeteve poshtë saj, dhe varkave sipër. Më shumë se 30 mijë mjete kalojnë çdo ditë në këtë urë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama