Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Meta: total 1000 / total_found 3492 / time 0.002 / keyword[0] voa / docs[0] 3492 / hits[0] 3788 /
Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?
  • 2019-03-24

Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?

Prokurori Special, Robert Mueller (në mes), presidenti amerikan Donald Trump (majtas) dhe ai rus, Vladimir Putin Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller rreth ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Zoti Mueller e

Raporti i DASH: Politikanë, gjyqtarë e zyrtarë shmangin dënimin në Shqipëri
  • 2019-03-13

Raporti i DASH: Politikanë, gjyqtarë e zyrtarë shmangin dënimin në Shqipëri

Të mërkurën, Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin mbi të drejtat e njeriut në botë. Në pjesën për Shqipërinë trajtohen një numër çështjesh. Ja disa prej tyre: Mosndëshkimi mbeti problem. Ndjekja penale dhe sidomos dënimi i zyrtarëve që kryenin abuzime ishte sporadik d

Rudina Hajdari flet për mosdorëzimin e mandatit të deputetes
  • 2019-03-11

Rudina Hajdari flet për mosdorëzimin e mandatit të deputetes

Deputetja e PD, Rudina Hajdari ka thyer heshtjen dhe ka treguar nëse do të dorëzojë apo jo mandatin e deputetit në një kohë që kolegët e saj të opozitës e kanë dorëzuar tashmë. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, vajza e Azem Hajdarit tha se nuk e dorëzon mandatin e deputet

Blerja e votave, Spahiu: Zv.ambasadori i OSBE kap ndonjë darkë nga qeveria
  • 2019-02-24

Blerja e votave, Spahiu: Zv.ambasadori i OSBE kap ndonjë darkë nga qeveria

Deklarata e zv/ambasadorit të OSBE, Robert Wilton, i cili tha se vjedhja e votave nga partia në pushtet nuk ka ndikuar në rezultatin e zgjedhjeve, vijon të komentohet nga opozita, e cila shpeshherë ka pasur rezerva për mënyrën sesi ndërkombëtarët i shohin skandalet e qeverisë Rama. Së f

Humbja e 100 pasaportave, MPJ: Pati shkelje në transport, të hetohen përgjegjësit
  • 2019-02-23

Humbja e 100 pasaportave, MPJ: Pati shkelje në transport, të hetohen përgjegjësit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme tha se 100 pasaporta shqiptare u grabitën në Greqi në makinën e Konsullit shqiptar në Janinë, Pervin Gjikuria, më 13 shkurt te këtij viti. Sipas Ministrisë shqiptare pasaportat ishin prodhuar nga Kompania Aleat në Shqipëri dhe pas një bllokimi

Pëson rënie të popullaritetit, Putin e zë frika nga rusët
  • 2019-02-22

Pëson rënie të popullaritetit, Putin e zë frika nga rusët

Një vit më parë, Presidenti rus Vladimir Putin fitoi në një proces elektoral që u cilësua si zgjedhje të pista. Përballë kandidatësh të dobët, disa prej të cilëve mendohet se ishin kukulla të Kremlinit për ti dhënë procesit pamjen e një konkurrence më serioze, zoti Putin u shfa

Putin kërcënon SHBA: Do të dislokojmë armë të reja
  • 2019-02-21

Putin kërcënon SHBA: Do të dislokojmë armë të reja

Presidenti rus Vladimir Putin thotë se Moska ka në plan të vërë në shenjestër Uashingtonin me armë të reja hipersonike, nëse Uashingtoni vendos raketa me rreze të mesme veprimi në Evropë. Rusia do të detyrohet të krijojë dhe të dislokojë armë që mund të përdoren kundër territo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama